Kim_NowakW sobotę, 20 października w klubie Scenografia (dawne Kino Cytryna) odbędzie się koncert grupy Kim Nowak. Zespół w Łodzi będzie promować swoją najnowszą płytę pt. Wilk.

Autorem wszystkich tekstów na najnowszy album jest Fisz, a kompozycje są wynikiem jego współpracy z pozostałymi członkami zespołu: gitarzysty Michała Sobolewskiego oraz perkusisty i producenta albumu Piotra Emade Waglewskiego.

Mimo że od początku kariery są raczej kojarzeni z hip hopem, bracia Waglewscy w wielu wywiadach przyznawali się do swoich wczesnych fascynacji muzyką punkową i heavy metalową. Być może dla niektórych potwierdzenie w postaci tytułu przedostatniej płyty Fisza i Emade Heavi Metal oraz wielu odniesień do tych gatunków nie było wystarczające. Dlatego też w 2008 r. powstał nowy projekt: Kim Nowak. Waglewscy we współpracy z Michałem Sobolewskim dali upust swoim fascynacjom – efekt w postaci albumu zatytułowanego po prostu Kim Nowak na pewno zaskoczył niejednego fana wcześniejszych dokonań Fisza i Emade. Pierwszy album zespołu został doceniony przez krytyków i publiczność. Zespół zagrał kilkadziesiąt koncertów w całej Polsce, był zaproszony na występ na największych festiwalach.

Bilety w sprzedaży – cena 39 zł. Dostępne: Scenografia, Łódź, ul. Zachodnia 81/83, Strefa Biletów, Łódź, ul. Piotrkowska 59.

Zobacz także:

Kim Nowak w Jazzdze (foto)

Fisz Emade Tworzywo na LDZ Alternatywa (foto+wideo)

Julia Marcell w Scenografii (foto)

 

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
6. Łódzka Noc Muzyki – Yantra
gmf2014
Geyer Music Factory 2014
Fright Night w New Yorku

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*