Kierunek -> Choreografia w Akademii Muzycznej

Wieczór tańca „Kierunek -> Choreografia” to pokazy wybranych etiud oraz zadań sesyjnych studentów specjalności choreografia i techniki tańca w Akademii Muzycznej w Łodzi. Tym razem wydarzenie zbiega się z obchodami Międzynarodowego Dnia Tańca, który przypada na 29 kwietnia. Świętujmy więc ten czas wspólnie! Wieczór tańca odbędzie się w piątek 26 kwietnia w Sali Koncertowej Akademii Muzycznej w Łodzi (ul. Żubardzka 2a), początek o godz. 19.00. Wejściówki: 5 zł.

Wieczory z choreografią to wydarzenie cykliczne. Spotkania studentów z publicznością dają możliwość zapoznania się z pracami indywidualnymi i grupowymi stworzonymi samodzielnie przez studentów lub pod kierunkiem pedagogów kierunku. Prezentowane w tej edycji etiudy zrealizowane zostały m.in. w ramach przedmiotów Taniec współczesny, Kompozycja tańca, Taniec jazzowy czy Repertuar i razem stanowią podsumowanie pracy w semestrze zimowym 2018/19. Wieczór tańca to także przestrzeń na pokazanie stworzonych już lub pozostających w trakcie procesu tworzenia („work in progress”) autorskich choreografii studentów. Tak też w kwietniowym programie zobaczyć będzie można m.in. duet „Nie(perfekcyjna)” autorstwa Olgi Blachnierek i Moniki Pluty. Praca wcześniej prezentowana była m.in. podczas wieczoru Młoda Polska w ramach 22. Międzynarodowych Spotkań Teatrów Tańca w Lublinie, a także otrzymała wyróżnienie jury podczas XI Ogólnopolskich Spotkań Tanecznych (Re)akcje 2019.

Wśród zaplanowanych dłuższych form wymienić można m.in. projekty choreograficzne „Feel free not to escape Fromm” Agnieszki Sterczyńskiej, który koresponduje z filozoficznymi przestrzeniami Ericha Fromma, czy „Słabość na imię Ci…” Agnieszki Janickiej, będący refleksją nad zmieniającą się dominacją płci we współczesnym świecie. Każdy z projektów prezentowanych podczas „Wieczoru Tańca” pokaże studentów choreografii i specyfikę ich codziennej pracy z różnych stron. Podejmowana tematyka etiud jest szeroka – od inspiracji wierzeniami Słowian, po fenomen wirtualnej gwiazdy muzycznej Hatsune Miku. Znajdą się także nawiązania do Marty Graham, Wacława Niżyńskiego oraz realizacja wyzwania postawionego przez kompozytora Dave’a Brubecka.

Choreografami i autorami projektów, które znalazły się w kwietniowym programie są Agnieszka Janicka, Zuzanna Kasprzyk, Agnieszka Łuczyńska, Katarzyna Migała, Krzysztof Skolimowski, Agnieszka Sterczyńska, Anna Wytych-Wierzgarz, a także studenci studiów stacjonarnych i niestacjonarnych I i II stopnia specjalności choreografia i techniki tańca Akademii Muzycznej w Łodzi. Koordynatorkami i reżyserkami wydarzenia są Agnieszka Łuczyńska i Anna Wytych-Wierzgarz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *