Aquapark FALA był jednym z pierwszych parków wodnych w Polsce, który już 11 marca 2020 roku podjął decyzję o zawieszeniu działalności z uwagi na rozprzestrzeniający się wirus COVID-19. Dziś możemy już ogłosić, iż nasz Aquapark wznowi swoją działalność 26 czerwca!

            Dodatkowy czas potrzebny nam jest na zakończenie wszystkich projektów modernizacyjnych, które rozpoczęliśmy podczas przymusowej przerwy w działalności. Minione tygodnie nasz zespół wykorzystał na realizację większości działań ujętych w planach remontowych na lata 2020-2021. Poza typowymi pracami konserwacyjnymi (m.in. wymianą uszkodzonych płytek, uszczelnianiem fug i odnową powłok malarskich na terenie całego Aquaparku), pracowaliśmy również nad szeregiem niespodzianek, które będą czekać naszych Klientów po ich bezpiecznym powrocie na FALĘ.

            W zbliżającym się wielkimi krokami sezonie letnim 2020 nasz Aquapark wyjdzie naprzeciw oczekiwaniom Falowiczów w zakresie usprawniania obsługi – w wakacje uruchamiamy kasy letnie! Korzystanie z nowego wejścia na FALĘ będzie jednoznaczne nie tylko z rezygnacją z szafki na rzeczy, ale i rabatem w wysokości 2 zł od obowiązującej ceny każdego biletu. W pobliżu kas powstaną przebieralnie na świeżym powietrzu oraz dodatkowe punkty sanitarne. Oczywiście dla zainteresowanych dostępne będą szafki depozytowe, gdzie będzie można przechować najbardziej wartościowe rzeczy.

            Zmiany Falowicze będą mogli zauważyć już w szatniach – dzięki zmianie aranżacji przestrzeni w szatni głównej znalazło się miejsce nie tylko na dodatkowe kabiny przebieralni (w tym nową przebieralnię dla niepełnosprawnych), ale również dwie dodatkowe szatnie grupowe dzięki czemu wycieczki odwiedzające FALĘ będą miały do dyspozycji aż 4 pomieszczenia. Największą jednak metamorfozę w wewnętrznej Strefie Basenowej przeszedł Bar Mokry, który po przesunięciu przeszklonych witryn oddzielających go od hali z basenem z falą, został powiększony prawie dwukrotnie! Ponad 85 m2 dodatkowej przestrzeni wraz z wydzieloną salą idealną do organizacji np. dziecięcych urodzin, z pewnością zwiększy komfort Klientów korzystających z usługi Czas Stop, dzięki której podczas spożywania posiłków w Barze Mokrym wykupiony czas zostaje zatrzymany. To nie koniec zmian obejmujących zaplecze gastronomiczne Aquaparku. Wraz z rosnącą frekwencją konieczne stało się powiększenie pomieszczeń kuchennych, co umożliwi sprawną obsługę coraz liczniej odwiedzających nas Klientów. Na terenie zewnętrznym natomiast całkowitą metamorfozę przeszedł punkt z potrawami z grilla oraz powstaną dwa zupełnie nowe mini-bary (w pobliżu Plaży dla Naturystów oraz przy zewnętrznym basenie sportowym).

            Największym fanom FALI nie trzeba przypominać, że trwa budowa nowej wieży zjeżdżalni z aż czterema imponującymi trasami zjazdu! Z radością możemy zapewnić, że prace posuwają się zgodnie z planem i na przełomie czerwca oraz lipca będziemy mogli Państwa zaprosić do skorzystania z trzech zjeżdżalni pontonowych oraz zjeżdżalni idealnej dla miłośników adrenaliny, której start odbywa się w kapsule z zapadnią w podłodze.

            Zmiany nie ominęły również Strefy Saun! Zupełnie nowa aranżacja szatni saunowej, którą ozdobi mural imitujący środek dżungli, a także nowe pomieszczenie szatni wraz z szafkami i dwoma kabinami przebieralni to dopiero początek. Miłośników saunowania ucieszą zapewne nowe dodatkowe prysznice (których pojawi się aż 6), a także wymiana podłoża w saunach zewnętrznych – dzięki tej zmianie będzie można przeprowadzać seanse typu ruska bania w naszej największej saunie fińskiej, która może pomieścić ok. 70 osób.

Ponadto w czasie zawieszenia działalności w Aquaparku realizowano następujące projekty, z których większość została już zrealizowana, a pozostałe mają się ku końcowi:

– montaż dozowników z płynem do dezynfekcji,
– odświeżenie wystroju recepcji Strefy Saun (zabudowa meblowa nowych telewizorów, odświeżenie powłok malarskich, wymiana blatu kontuaru),
– renowacja pieców w saunach zewnętrznych,
– modernizacja automatyki saun,
– wymiana dysz prysznicowych w saunach parowych w saunarium,
– odświeżenie wyglądu holu prowadzącego do Strefy Saun (panele meblowe pod suszarkami),
– wymiana oznakowania w halach basenowych,
– oklejanie okien wokół wanien solankowych folią inspirowaną rajskim wypoczynkiem,
– skrócenie zjeżdżalni trójtorowej, by zwiększyć komfort korzystania z wanien solankowych,
– renowacja mostu nad falą wraz z odświeżeniem schodów,
– wymiana dysz w kurtynach wodnych w Wodnym Placu Zabaw z Muszlą,
– uruchomienie deszczu tropikalnego nad basenem rekreacyjnym,
– wymiana oświetlenia i siedzisk w saunach w Strefie Basenowej,
– wymiana luster basenowych,
– wymiana paneli prysznicowych w szatni głównej,
– zamiana połączeni silikonowych na połączenia sztywne w zjeżdżalniach wewnętrznych: pontonowej i czerwonej (zwiększenie komfortu zjazdu),
– renowacja podestów i schodów wieży zjeżdżalni,
– odmalowanie zjeżdżalni Kamikaze,
– montaż dodatkowych telewizorów informacyjnych w holu głównym,
– instalacja stanowisk dla Partnerów w holu głównym.

            Oczywiście po zakończeniu wszystkich prac remontowo-modernizacyjnych, cały obiekt poddany zostanie gruntownemu sprzątaniu oraz dezynfekcji, a także zostanie dostosowany do wszelkich wytycznych obowiązujących w dniu otwarcia

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
IMG_5406_kopiuj
Motolove w Sukcesji (foto)
dnikmariery2011
Dni Kariery 2011 (foto)
26052013_136
Kwiaty polskie w Galerii Łódzkiej (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*