kickass2Prawo serii mówi, że kontynuacja nie może być lepsza od pierwowzoru. Zazwyczaj tak jest. Również Kick-Ass 2 nie dorównuje pierwszej części, chociaż zawodu odbiorcom nie sprawia. Oczywiście jeśli wybór tego filmu jest ich świadomym rozwiązaniem.

Minęło sporo czasu od wydarzeń zmieniających życie Dave Lizewskiego ( Aaron Taylor-Johnson), czyli Kick-Assa. Hit-Girl (Chloë Grace Moretz) po stracie ojca musi socjalizować się w szkole z przygłupimi cheerleaderkami. Na ulicach pojawiło się coraz więcej superbohaterów strzegących prawa i porządku. Nie inaczej jest ze złymi. Red mist zmienia swój image i pseudonim na The Motherfucker (Christopher Mintz-Plasse). Zbiera grupę bandziorów i pragnie zemsty na mordercy swojego ojca. Oczywiście wszystko to w tonacji nieco absurdalnej, ani źli, ani dobrzy bohaterowie nie posiadają supermocy. To po prostu przebrani w zabawne ciuszki obywatele szukający rozrywki czy też sprawiedliwości.

KickAss 2 nie jest obrazem dla wszystkich. Zdecydowanie wielbiciele ambitnej rozrywki powinni omijać go szerokim łukiem. Także ci lubiący tradycyjne kino akcji mogą czuć się nieswojo. To po prostu stylizacja – na typową, amerykańską komiksową opowiastkę dla nastolatków z mocnymi uderzeniami. Od filmowego pierwowzoru różni ją pojęcie „więcej”. Więcej złych i dobrych bohaterów, więcej akcji i znacznie podniesiona brutalność. Szkoda jedynie, że mniej tu dowcipu.

https://www.youtube.com/watch?v=RB-YxJgBc3A

Na uwagę zasługują dwie role – Jima Carreya grającego postać „typowego amerykańskiego bohatera” pułkownika Stars and Stripes’a oraz Oli Kurkuliny która prezentuje się jako Mother Russia, prawie żywcem wyjętą postać z gier komputerowych typu Street Fighter.

Kick-Ass 2 to spora dawka akcji, nieco humoru posypane bardzo brutalnymi scenami mordowania bohaterów. Film dla wielbicieli gatunku. Po prostu niezobowiązująca ekranizacja komiksu.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
kanadyjskiesukienki
Kanadyjskie sukienki – recenzja
ksiega_ocalenia
Księga ocalenia – recenzja
barbara
Barbara – recenzja

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*