022allesOstatni czwartkowy wieczór (8 maja) w klubie DOM, upłynął pod znakiem dwóch koncertowych debiutów. Premierowo polskiej publiczności zaprezentował się edynburski duet Kevlar, zaś występ łódzkiego Alles, był pierwszym w karierze projektu.

Jako pierwsi na scenie pojawili się Marcin Klimek i Modular Lazvig, czyli projekt Kevlar. Ich przesiąknięty dźwiękowymi torturami industrialno-noise’owy performance, bez trudu wprowadził obecnych na sali w trans. Hałaśliwy muzyczny zgiełk, potęgowały nerwowe stroboskopowe światła oraz idealnie dopasowane wizualizacje. Ciężką, momentami trudną do zniesienia ścianą dźwięku, Kevlar dokonał totalnej destrukcji uszu słuchaczy. 

https://www.youtube.com/watch?v=</span><span style="line-height: 1.5; text-align: left;">-LN4MkweO8s</span><span style="line-height: 1.5;">

Dwóch niepozornych mężczyzn ubranych na czarno, z jednym białym akcentem: literą A na lewym ramieniu. Tak scenicznie prezentował się duet Alles, w składzie Paweł Strzelec i Marcin Regucki. Stronę wizualną panowie potraktowali równie minimalistycznie, co swoje stroje, prezentując przez cały występ „ośnieżone” logo zespołu – błyskawicę, w pozycji horyzontalnej. Na plan pierwszy bez problemu mogła więc wysunąć się muzyka (od synth- po darkwave), której w industrialnych wnętrzach DOMu udało się wybrzmieć nadzwyczaj dobrze. Zapewne w dużej mierze było to zasługą Wojtka Czyszczonia (perkusisty Już Nie Żyjesz), który czuwał nad nagłośnieniem występu.

Panowie w całości zaprezentowali swój debiutancki materiał Post, który na żywo zabrzmiał jeszcze bardziej energicznie i tanecznie niż w wersji studyjnej. Nie obyło się bez niespodzianek. Znany do tej pory jedynie ze strony wokalnej Strzelec, w projekcie Alles zadebiutował jako instrumentalista, wygrywając agresywne partie na elektronicznej perkusji. Za pozostałą warstwę dźwiękową odpowiedzialny był Regucki. Obydwaj, mimo kilku niewielkich potknięć, spisali się na piątkę. 

/fot. Anita Andrzejczak

Zobacz także:

Alles zadebiutował!

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
DSC_0286
Poza Łodzią: Nightwish na Ursynaliach 2012 (foto)
Fonovel_Lodz_Kaliska
Fonovel wystąpił w Łodzi Kaliskiej (foto)
Radek_Zawadzki-Sylwester_2014-03
Poza Łodzią: Sylwester w Warszawie (foto+wideo)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*