7kdzkpwW sobotę, 9 marca po godz. 20:30 rozpocznie się impreza z udziałem zespołu Lola Lynch oraz Kombajnu do zbierania kur po wioskach. Bilety kosztują 20/25 zł.

Po niespełna rocznej przerwie w działalności do gry wrócił jeden z najciekawszych i najbardziej tajemniczych polskich zespołów.

Zespół o swojej ostatniej płycie „Karmelki i gruz” pisze tak: „Odpowiedź na pytanie o genezę nazwy leży gdzieś obok Świętego Graala, ale dlaczego „Karmelki i gruz”? Najbrzydsza strona polskich miast okraszona słodkością dzieciństwa, tak jak cukierki „Kamyki”, które dostawaliśmy od babć – słodka polewa, a w środku okrutny orzech arachidowy, na którym o mały włos nie łamaliśmy sobie zębów. I tu objawia się jakby istota muzyki i tekstów. Kiedy brzydkie staje się ładne.

Choć każdy utwór jest inny, materiał spaja brzmienie pełne noisu, brudu, wkurwionej perkusji , prostych melodii i zupełnie niepodobnych do wcześniejszych rozwiązań kompozycyjnych. Spotkamy połączenie cyrkowej psychodeliDoorsów z totalnie popowymi refrenami, i nie przychodzi nam tu na myśl panna Spears, tylko raczej ten jego rock’n’rollowy sznyt. Abstrakt tekstów jest melodią samą w sobie – analizę zostawiamy Freudowi, a jakby chciał się ktoś trudzić, to można powiedzieć, że teksty są o skrajnych emocjach, przeciwieństwach, potrzebach i majakach w gorączce. To samo dzieje się w muzyce, wszystkie instrumenty przeplatają się i słychać, że to TEN zespół.”

Lola Lynch to poznańska formacja muzyczna, która eksplorując pogranicza bluesa oraz alternatywnego i psychodelicznego rocka, składa swoją stylistyką hołd mistrzom lat 60’s. Znakiem rozpoznawczym zespołu jest sceniczna energia eksplodująca zarówno w małych zatłoczonych klubach, aulach koncertowych, jak i festiwalach (Poznań Wzywa! 2010, Soundrive Festival Gdynia 2012). Zespół był wyróżniany i nagradzany w przeglądach Liquid&Fire 2012, Przegląd Rockowych Kapel Amatorskich PyRKA 2011, SzOK&Roll 2012. Sama Lola Lynch, której imię stanowi nazwę grupy, jest fikcyjną postacią, której biografia jest przedmiotem niekończących się fantazmatycznych spekulacji.

Lineup:
20:30 Lola Lynch
21:15 Kombajn do zbierania kur po wioskach

/fot. Katarzyna Trzcińska

Zobacz także:

Kombajn do Zbierania Kur po Wioskach w Luce (foto)

Kombajn do zbierania kur po wioskach w Stereo (foto+wideo)

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
tabasko
O.S.T.R. Tabasko & Noise Trio w Wytwórni
redroom
RedRoom & Dogbite w Luce
DSC07545
Guantanamo Party Program w Koniec Końców

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*