KAYAH_TRANSORIENTAL_ORCHESTRA_9W piątek, 17 stycznia w Klubie Wytwórnia zorganizowano koncert Kayah – Transoriental Orchestra. Artystka od dawna planowała nagranie albumu w egotycznej stylistyce.

W decyzji pomogło jej zaproszenie na festiwal Warszawa Singera. To na nim po raz pierwszy wybrzmiały dźwięki, które później Kayah uwieczniła na nowym krążku. W stworzeniu albumu pomógł jej Atanasa Valkov, kompozytor filmowy i producent muzyczny. Wspólnie wybrali wybitnych instrumentalistów oraz solistów pochodzenia polskiego, ukraińskiego i irańskiego, którzy weszli ze sobą w muzyczny dialog.

Kayah śpiewa po hebrajsku, w jidysz, ladino i arabsku. – Płytą „Transoriental Orchestra” wracam do muzyki etnicznej i nurtu World Music, w którym zawsze czułam się świetnie, a dzięki  współpracy z Goranem Bregovicem, Cesarią Evorą i Verą Bilą osiągnęłam sukcesy – opowiada Kayah. – Tym razem korzystam ze wspaniałej spuścizny Żydów z całego świata.

joomplu:65961

Dla artystki nowa płyta jest spełnieniem marzeń. – Już nie mogę się doczekać koncertów ją promujących! – mówi. – Okazało się ,że pomysł muzycznego przekroju żydowskiej wędrówki jest bardzo nowatorski i łączy wiele narodów, grup etnicznych – zanacza. – Polecam tę płytę wszystkim, którzy uwielbiają podróżować, przynajmniej muzycznie, bo dzięki naszym dźwiękom, będą mogli to czynić, nie wysiadając z fotela i nie zdejmując kapci.

Kayah, Transoriental Orchestra wystąpiła w składzie: Jan Smoczyński / piano, klawisze, Atanas Valkov / klawisze, Iwonka Zasuwa / wokal, Marta Zalewska / bas, kontrabas, Patrycja Napierała / instrumenty perkusyjne, Marcin Wyrostek / akordeon, Mateusz Adamczyk / skrzypce, Jahiar Azim Irani /cymbały, santur, wokal, Jakub Niedoborek / gitary, oud, saz, lutnie, Włodzimierz Antoniw / klarnet, klawisze, elektronika i Sebastian Wieladek / lira korbowa, flety perskie, dudy perskie.

/fot. Łukasz Majkowski http://majkowski-fotografia.blogspot.com

Zobacz także:

Kayah w Atlas Arena (foto)

Kayah i Wyrostek. Teraz One w Łodzi (foto)

Kayah & Royal Quartet w Łodzi (foto)


PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
_MG_3236
ROCK’N13 w New Yorku (foto)
green11
Koncert Green w Stereo Krogs
klaraj
Waldemar Jocher i Klara Jędrzejewska w ŚFK (foto+wideo)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*