Kayah & Royal Quartet w Wytwórni

royal8 kwietnia o godz. 20 w klubie Wytwórnia rozpocznie się niezwykły koncert w wykonaniu Kayah & Royal Quartet.

Trasa koncertowa Kayah & Royal Quartet to cykl koncertów prezentujących utwory Kayah zaaranżowane jedynie na kwartet smyczkowy promujący najnowszy album artystki.

Album Kayah & Royal Quartet to absolutnie wyjątkowy i nowatorski projekt łączący akustyczne, klasyczne brzmienie kwartetu smyczkowego z popowym repertuarem jednej z największych gwiazd polskiej sceny muzycznej. To efekt współpracy wyjątkowej wokalistki, z uznanym na całym świecie kwartetem Royal String Quartet.

To zaskakujące spotkanie świata muzycznego popu z klasyką dało zupełnie nową jakość i muzykę wymykającą się prostym klasyfikacjom. Na albumie znalazły się wybrane przez Kayah, najbardziej osobiste utwory. W większości są to doskonale znane piosenki z repertuaru Artystki, jednak zagrane w tak zaskakujących aranżacjach oraz zaśpiewane w tak niezwykły sposób, że słuchacz na nowo odkrywa każdy z tych utworów. Aranże na kwartet smyczkowy opracowali znakomici i znani muzycy: Krzysztof Herdzin, Wojciech Blecharz, Maciej Zieliński, Krzysztof Pszona, Urszula Borkowska, Bartłomiej Wąsik, a utwór „W bursztynowej wieży” znany z ostatniej płyty Kayah „Skała” został zaaranżowany przez sam kwartet Royal. Testosteron, Jestem kamieniem, Jak liść, Wiosna przyjdzie i tak, Tabakiera czy chociażby znane ze „Skały” Bursztynowa wieża czy Do diabła z przysłowiami – na tej płycie brzmią po prostu zjawiskowo.

Bilety:
–  w cenie 60, 80, 100 zł
– do nabycia: Klub Wytwórnia (Łąkowa 29), ticketonline.pl, Strefa Biletów (ul.Piotrkowska 59, tel 42 632 02 80)

/na podstawie informacji prasowych.

Jeden komentarz do “Kayah & Royal Quartet w Wytwórni

  • 8 kwietnia 2010 o 22:49
    Bezpośredni odnośnik

    Zdegustowana po. Wielka diva nie przedstawiła składu kwartetu,żarty cokolwiek toporne i krygowanie na poziomie „zawstydzonej dody” Chyba przeceniłam panią Szczot…

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *