IMG_4465W czwartek, 29 maja w Domu Literatury zorganizowano spotkanie z Jerzym Sosnowskim na temat jego najnowszej powieści pt. Spotkajmy się w Honolulu. Poprowadził je Przemysław Owczarek.

Gdy 19 grudnia 1962 roku wracający z Brukseli samolot Vickers Viscount rozbił się w pobliżu Okęcia, dotychczasowy świat trójki młodych warszawskich przyjaciół, Romy, Belli i Stefana, nieodwracalnie się zmienił. Do przeszłości odeszły wspólne wojaże po Polsce, odeszło nonszalanckie ale niepozbawione zadumy życie. Tamten świat, naznaczony katastrofą, po kilkudziesięciu latach znajduje jednak dalszy ciąg. Roma — niegdyś stewardessa, dziś stylowa starsza kobieta — na korytarzu kliniki poznaje młodszego o prawie trzydzieści lat Piotra. Spotkają się jeszcze nie raz. Ich związek z każdym kolejnym dniem staje się coraz bardziej niepokojący…

Jerzy Sosnowski – pisarz, publicysta, dziennikarz telewizyjny i radiowy. Był związany z magazynem kulturalnym „Pegaz”, pracował jako kierownik działu programów humanistycznych w TVP. Od 2006 roku związany z TVP Kultura. Laureat Nagrody Fundacji im. Kościelskich, nominowany do Paszportu Polityki, a także do tytuły Mistrza Mowy Polskiej. Opublikował m.in. powieści Apokryf Agłai, Prąd zatokowy, Instalacje Idziego oraz zbiory opowiadań Wielościan i Linia Nocna. Singles Collection.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Ponowne uruchomienie wszystkich filii Biblioteki Miejskiej w Łodzi
Przerwa w działaniu Biblioteki Miejskiej
promocja_tygla_kultury_20121012_1171071961
Promocja „Tygla Kultury” (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*