Kawiarnia Literacko-Muzyczna z Dorotą Koman (foto)

19pazdziernika_133Tradycyjnie w środę w Śródmiejskim Forum Kultury – Domu Literatury zorganizowano Kawiarnię Literacko-Muzyczną. Tym razem bohaterką spotkania była Dorota Koman.

Pieśniarka i autorka wierszy, także krytyk i była dyrektor ŚFK. 19 października odbył się jej wieczór jubileuszowy, który składał się z dwóch części – ponad godzinnego recitalu oraz rozmowy o jej twórczości, krytyce literackiej, książkach dla dzieci oraz życiu w Łodzi i Warszawie.

Podczas koncertu artystce towarzyszył Paweł Stępnik. Po spotkaniu na scenę wniesiono tort, a wśród publiczności rozdano okolicznościową lampkę wina.

Dorota Koman – ur. 1961 w Łodzi. Poetka. Absolwentka polonistyki Uniwersytetu Łódzkiego. Autorka wielu radiowych i telewizyjnych audycji o książkach. Opublikowała osiem tomików wierszy. Członek Stowarzyszenia Pisarzy Polskich. Śpiewaczka piosenek poetyckich, pisze teksty, komponuje muzykę. Opracowała w 1994 antologię KliN-u „Nie powiem ci tego”. W 1997 otrzymała literacką nagrodę Miasta Łodzi.

Zobacz także:

Kawiarnia Literacko-Muzyczna: Rita Baum (foto)

Kawiarnia Literacko-Muzyczna: Krystyna Rodowska (foto)

Kawiarnia Literacko-Muzyczna: Justyna Krawiec i „Arterie” nr 10 (foto)

Kawiarnia Literacko-Muzyczna: Magdalena Starzycka (foto)

Kawiarnia Literacko-Muzyczna z Renatą Jabłońską (foto)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *