klarajKolejna odsłona Kawiarni Literacko-Muzycznej Śródmiejskiego Forum Kultury za nami. Tym razem w części literackiej zorganizowano spotkanie z Waldemarem Jocherem, a w części muzycznej zaprezentowała się Klara Jędrzejewska.

  
Waldemar Jocher przyjechał do naszego miasta z Prudnika. To autor tomu poezji „Reszta tamtego ciała” wydany przez Instytut Mikołowski w 2009 roku. Poeta w czasie spotkania opowiadał o swoim specyficznym podejściu do wierszy – Musicie wyłączyć rozum – mówił przed prezentacją swoich utworów. Waldemara Jochera interesuje konteksty ontologiczne, jest osoba bardzo wierzącą. Pisanie wierszy to „wytryskiwanie słów”, które spływają na kartki papieru bez jego ingerencji.

 

W części muzycznej na scenie pojawiła się młoda, zdolna piosenkarka, Klara Jędrzejewska. Niespełna szesnastolatka zaprezentowała głównie autorskie utwory wykonywane w języku angielskim grając na gitarze, ukulele i fortepianie.

Kolejna Kawiarnia Literacko-Muzyczna 6 kwietnia. Tym razem w części literackiej czeka nas Łódzka Premiera Literacka – Witold Jabłoński „Kochanek czerwonej gwiazdy”. Po spotkaniu rozpocznie się recital Małgorzaty Fruzińskiej. Wstęp na imprezę jest bezpłatny.

   
Waldemar JocherWaldemar Jocher Waldemar Jocher Waldemar Jocher
Waldemar Jocher Waldemar Jocher Waldemar Jocher
Klara Jędrzejewska Klara Jędrzejewska Klara Jędrzejewska
Klara Jędrzejewska Klara Jędrzejewska Klara Jędrzejewska
Klara Jędrzejewska Klara Jędrzejewska Klara Jędrzejewska
Klara Jędrzejewska Klara Jędrzejewska Klara Jędrzejewska
Klara Jędrzejewska Klara Jędrzejewska
PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
ywioak_20121214_1906687236
Żywiołak w DOMu (foto)
IMG_0958
Reggaeon & Kompanija Reggae Sound w Pasażu Schillera (foto)
Sacriversum w Klubopiwiarni (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*