littt_026Tradycyjnie w środę w Śródmiejskim Forum Kultury – Domu Literatury zorganizowano imprezę w ramach Kawiarni Literacko-Muzycznej.

Tym razem bohaterem wieczoru był tłumacz, Maciej Świerkocki, a także Suttree Cormaca McCarthy’ego. Dosłownie kilka dni wcześniej książka tego popularnego pisarzapojawiła się w polskiej dystrybucji.

To ponad sześćsetstronicowa opowieść autora m. in. To nie jest kraj dla starych ludzi. McCarthy pisał ją przez ponad dwadzieścia lat. Także jest to najbardziej biograficzna ze wszystkich jego książek.

Podczas spotkania Maciej Świerkocki opowiadał o tajnikach tłumaczenia tekstu, na który miał niespełna dwa lata czasu. Także odpierał zarzuty, m.in. związane z być popową okładką tego wybitnego tekstu (nie miał na nią żadnego wpływu).

Obecnie Świerkocki pracuje nad kolejną powieścią McCarthy’ego Cities of the Plain (w polskiej wersji tytuł będzie brzmieć Sodoma i Gomora).

W części muzycznej wieczoru wystąpił Wojciech Stępnik, który grą na pianinie próbował przybliżyć klimaty południa Stanów Zjednoczonych.

joomplu:28662

Kolejna Kawiarnia Literacko-Muzyczna 18 listopada. O godz. 18 rozpocznie się spotkanie z Markiem Bieńczykiem, który opowie m. in. o najnowszej książce, zbiorze esejów pt Książka twarzy. Spotkanie poprowadzi Przemysław Owczarek. W części muzycznej zaprezentują się uczniowie szkoły muzycznej.

Zobacz także:

Kawiarnia Literacko-Muzyczna z Krystyną Stołecką (foto)

Kawiarnia Literacko-Muzyczna ze Sławą Lisiecką i Zdzisławem Jaskułą (foto)

Kawiarnia Literacko-Muzyczna z Dorotą Koman (foto)

Kawiarnia Literacko-Muzyczna: Rita Baum (foto)

Kawiarnia Literacko-Muzyczna: Krystyna Rodowska (foto)

Kawiarnia Literacko-Muzyczna: Justyna Krawiec i „Arterie” nr 10 (foto)

Kawiarnia Literacko-Muzyczna: Magdalena Starzycka (foto)

Kawiarnia Literacko-Muzyczna z Renatą Jabłońską (foto)

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Repozytorium_UL
Repozytorium Uniwersytetu Łódzkiego
Nowe czasopisma w Bibliotece Cyfrowej Regionalia Ziemi Łódzkiej
spotkanie_z_wojciechem_kuczokiem_20161206_1121905152
X Festiwal Puls Literatury – dzień 4 (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*