Kawiarnia Literacko-Muzyczna: Krystyna Stołecka (foto)

lit_0016Nietypowo, bo w czwartek, a nie w środę w Śródmiejskim Forum Kultury – Domu Literatury zorganizowano imprezę w Kawiarni Literacko-Muzycznej. Tym razem bohaterką wieczoru była łódzka poetka, prozaiczka, animatorka działań literackich, Krystyna Stołecka.

Podczas imprezy promowano najnowszy tom poezji autorski pt. Obcowanie wydany w tym roku przez „Tygiel Kultury”, który od wielu lat Krystyna Stołecka współtworzy. Najnowszymi wierszami poetka wraca po pięciu latach, wtedy to opublikowała Deus Kosmateus. To zbiór dość przemyślany, w którym wiersze powinno czytać się kolejno, gdyż treść jednego wynika w znaczący sposób z kolejnego lub poprzedniego. Motywem przewodnim jest mityczna Eliza, która w Obcowaniu powraca co jakiś czas – często umiera, buntuje się, żyje.

Po wieczoru odbył się apel Zbigniewa Nowaka i Krystyny Stołeckiej w sprawie ratowania miesięcznika „tygiel Kultury”. W obecnej chwili pismo stoi na krawędzi likwidacji. Aby je uratować potrzeba conajmniej 20 tys złotych (kara U rządu Miasta Łodzi). Z tego powodu zorganizowano akcję – do końca listopada można w redakcji pisma (Wschodnia 49) za 10 zł kupić archiwalne numery lub/i książki wydane przez nich.

Kolejna odsłona Kawiarni Literacko-Muzycznej 9 listopada. Tym razem odbędzie się spotkanie z Maciejem Świerkockim na temat tłumaczonej przez niego książki Cormaca McCarthy’ego Suttree.

Zobacz także:

Kawiarnia Literacko-Muzyczna z Dorotą Koman (foto)

Kawiarnia Literacko-Muzyczna: Rita Baum (foto)

Kawiarnia Literacko-Muzyczna: Krystyna Rodowska (foto)

Kawiarnia Literacko-Muzyczna: Justyna Krawiec i „Arterie” nr 10 (foto)

Kawiarnia Literacko-Muzyczna: Magdalena Starzycka (foto)

Kawiarnia Literacko-Muzyczna z Renatą Jabłońską (foto)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *