28wrzesnia_086W środę, 28 września w Śródmiejskim Forum Kultury – Domu Literatury zorganizowano kolejną odsłonę Kawiarni Literacko-Muzycznej. Tym razem skupiła się ona wokół najnowszego numeru Kwartalnika Artystyczno-Literackiego „Arterie” i promocji książki Justyny Krawiec pt. Chłód.

Hasłem przewodnim najnowszego numeru „Arterii” są „nowe plemiona”. W numerze znalazły się m. in. wiersze Shermana Alexie, Ismaila Bala, proza Teresy Radziewicz, esej Karola Maliszewskiego. W galerii zaprezentowano Pawła Kwiatkowskiego.

W spotkaniu, które poprowadzili Rafał Gawin i Michał Murowaniecki, wzięli udział: Maciej Melecki – jeden z bohaterów numeru oraz Teresa Radziewicz i Szymon Domagałą-Jakuć, którzy przeczytali swoje teksty.

joomplu:26815

W drugiej części wieczoru bohaterką była Justyna Krawiec, zeszłoroczna laureatka Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Jacka Bierezina. Właśnie tom „CHłód” to nagroda za bycie najlepszą w tym niezwykle prestiżowym konkursie.

Justyna Krawiec – ur. w 1988 r. Studiuje Kulturoznawstwo na Uniwersytecie Łódzkim. Publikowała w „Toposie”, „Protokole Kulturalnym”, „Arteriach”, „artPapierze” i „PKPzinie”. Konkurs im. J. Bierezina był pierwszym, w którym wzięła udział. Mieszka w Łodzi.

Na zakończenie środowego wieczoru wystąpił zespół Agnellus.

Najnowszy numer pisma wraz z książką Justyny Krawiec można nabyć w Śródmiejskim Forum Kultury – Domu Literatury przy Roosevelta 17. Wkrótce także pojawi się w Empikach.

Zobacz także:

Kawiarnia Literacko-Muzyczna: Magdalena Starzycka (foto)

Kawiarnia Literacko-Muzyczna z Renatą Jabłońską (foto)

Promocja „Arterii” 9 i spotkanie z Michałem Murowanieckim (foto)

Promocja „Arterii” 8 i spotkanie z Konradem Ciokiem (foto+wideo)


PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Spotkanie z Markiem Kamińskim w Domu Literatury (foto)
Repozytorium_UL
Repozytorium Uniwersytetu Łódzkiego
IMG_1968
Spotkanie z Piotrem Sikorą (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*