IMG_087828 lutego w Domu Literatury zorganizowano spotkanie z Witoldem Jabłoński. Pisarz promował swoją najnowsza powieść fantasy pt. Słowo i miecz. Spotkanie poprowadziła Katarzyna Knapik-Gawin.

Słowo i miecz dzieje się w XI wieku, w czasach pierwszych Piastów. Wkraczające na ziemie polskie chrześcijaństwo zmaga się z wciąż jeszcze niepokonanym żywiołem pogańskim. Skrzywdzona przez Bolesława Chrobrego dziedziczka książąt mazowieckich rodzi bękarta Miecława i wychowuje go na mściciela. Za sprawą rodzimych bogów i demonów nadchodzą Czasy Zamętu: trzej synowie Chrobrego giną w niezwykłych okolicznościach, buntują się możni, a lud pali kościoły  i morduje znienawidzonych misjonarzy.

Podczas czwartkowego spotkania po raz pierwszy można było nabyć powieść. Kilkanaście egzemplarzy sprzedano w przeciągu kilku minut. Książka do księgarń ma trafić w połowie marca.

Witold Jabłoński – ur. 1957. Pisarz fantasy, tłumacz literatury rosyjskojęzycznej (m.in. K. Bułyczow, M. i S. Diaczenko), dziennikarz. W latach 1981-1983 sekretarz Jerzego Andrzejewskiego. Opublikował m.in.: Gorące uczynki (1988), Dziedziczkę (1992-1993), Polską klasę (1993, z M. Świerkockim, pod pseudonimem Maciej Witkowski), cykl Gwiazda Wenus, Gwiazda Lucyfer (2003-2007), Fryne heterę (2008, nominacja do Nagrody im. J. Żuławskiego) i Kochanka Czerwonej Gwiazdy (2011). Mieszka w Łodzi.

Zobacz także:

Spotkanie wokół postaci Allena Ginsberga (foto)

Kawiarnia Literacka z Darkiem Foksem (foto)

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
IMG_7450
Walentynki literackie w Domu Literatury (foto)
IMG_0299
Ewa Lipska w Poleskim Ośrodku Sztuki (foto)
IMG_0521
Forum Młodej Literatury – dzień 2 (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*