IMG_6158Tradycyjnie w czwartek w Domu Literatury zorganizowano spotkanie literackie. Tym razem była to Kawiarnia Literacko-kulinarna, a udział w niej wzięli Tomasz Mielcarek i Przemysław Owczarek.

Przez pierwsze czterdzieści minut Rafał Gawin i Andrzej Strąk rozmawiali z Mielcarkiem, mieszkającym w Wielkiej Brytani laureatem XIX Konkursu im. Jacka Bierezina 2013, który prezentował nagrodzone wiersze. Jego książka ukaże się w 2014 roku w wersji dwujęzycznej (po polsku i angielsku) nakładem Domu Literatury w Łodzi.

W tym czasie Przemysław Owczarek gotował swoją zupę, w oparciu o jeden z przepisów umieszczonych w jego najnowszej książce pt. Miasto do zjedzenia. W tej poetyckiej publikacji poeta pokazuje Łódź – pełną tajemnic, baśni, historii, a także… kulinarnych smakołyków. Książka, mimo że datowana na 2013 rok, została wydana przez Instytut Mikołowski zaledwie kilkanaście dni temu. Po zejściu ze sceny Tomasza Mielcarka rozpoczęło się prawie półtoragodzinna dyskusja z Owczarkiem.

joomplu:66549

Przemysław Owczarek (ur. 1975) – poeta, antropolog kultury, doktor nauk humanistycznych. Odpowiada za Dział Kultur Miejskich w Muzeum Archeologicznym i Etnograficznym w Łodzi. Autor książek poetyckich Rdza, Cyklist i Pasja. Jego najnowszy tom to wydane w Instytucie Mikołowskim Miasto do zjedzenia. Zwycięzca XII Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Jacka Bierezina. Nominowany do Nagrody Literackiej Gdynia, a także m.in. laureat Nagrody PTWK.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
II Wiec Ludzi i Książek (foto)
Plovdiv – Europejska Stolica Kultury 2019 w Domu Literatury (foto)
sfk_501
Leszek Engelking w Śródmiejskim Forum Kultury (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*