IMG_3036W czwartek, 8 maja w Domu Literatury zorganizowano spotkanie z autorem kryminałów, Krzysztofem Beśką.

W trakcie godzinnej dyskusji pisarz opowiadał o dwóch powieściach rozgrywających się w scenerii XIX-wiecznej Łodzi – Trzeciem brzegu Styksu oraz Pozdrowieniach z Londynu.

Bohater jego utworów, Stanisław Berg, przypomina postać łączącą w sobie elementy Sherlocka Holmesa i Jamesa Bonda, oczywiście w polskich realiach sprzed ponad stu lat. W pierwszej części poszukuje sprawcę uprowadzenia chłopców, w drugiej – mordercy kobiet.

Beśka w trakcie spotkania opowiadał o tym, w jaki sposób z poety stał się prozaikiem, także skąd pomysł na to, aby historia działa się w Łodzi (powiązania rodzinne) w XIX-wieku (nie chciał być konkurencją dla Komisarza Alexa). Obecnie kończy pracować nad następnyą historią – dziejącą się nieco później od poprzednich książek. Dolina popiołów, chociaż skończył ją pisać w kwietniu, pojawi się najwcześniej w przyszłym roku.

Krzysztof Beśka (ur. 1972 w Mrągowie) – prozaik, dziennikarz, twórca słuchowisk radiowych i tekstów piosenek. Wydał powieści Wrzawa, Bumerang, Fabryki frajerów (za którą otrzymał Wawrzyn – Literacką Nagrodę Warmii i Mazur oraz Wawrzyn Czytelników), a także kryminały Wieczorny seans, Ornat z krwi, Trzeci brzeg Styksu i Pozdrowienia z Londynu.

/fot. Julia Sałata i MB

Zobacz także:

Kawiarnia Literacka: Krzysztof Varga (foto)

Kawiarnia Literacka: Seryjni poeci (foto)

Kawiarnia Literacka: Bogusław Bujała (foto)

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
IMG_5216
Witold Sułkowski i „Tygiel Kultury” w Domu Literatury (foto)
spotkanie_z_marcinem_wietlickim_20161216_1474756698
Marcin Świetlicki w DOMu (foto)
20150508_192402
Renata Jabłońska w Domu Literatury (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*