kolskiW czwartek, 24 stycznia o godz. 21 w Śródmiejskim Forum Kultury – Domu Literatury kolejna odsłona Kawiarni Literackiej. Tym razem gościem będzie Jan Jakub Kolski, a spotkanie wokół jego powieści Egzamin z oddychania poprowadzi Maciej Robert. Wstęp wolny.

Egzamin z oddychania to bardzo intymna i sugestywna opowieść o związku dojrzałego mężczyzny i młodej kobiety. Miłość, która przekracza granice rozumu; seks, który spala ich dusze i ciała. To musiało się zdarzyć. Fascynacja, pożądanie, zachłanność i ciekawość prowadzą ich do nieuniknionego – końca świata.

Jan Jakub Kolski (ur. 1956 r.) – reżyser, prozaik, scenarzysta, operator i wykładowca w PWSFTViT. Laureat Paszportu Polityki. Członek Europejskiej Akademii Filmowej. Jeden z najciekawszych twórców polskiego kina. Ma na swoim koncie kilkanaście filmów pełnometrażowych, z których wiele było wyróżnionych prestiżowymi nagrodami. Jest autorem powieści Kulka z chleba, zbiorów Mikroświaty oraz Jańcio Wodnik i inne nowele, a także książki o warsztacie filmowca Pamięć podróżna.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
skucha_760x360px
Mała Literacka: Jacek Hugo-Bader / Skucha
rodzinabezgranic
Kawiarnia Literacka: Anna i Thomas Albothowie
X Mały Książkomaniak – czerwiec 2022

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*