W czwartek, 4 października w Domu Literatury w Łodzi odbyło się spotkanie z poetami: Piotrem Gajdą i Waldemarem Jocherem, połączone z promocją ich nowych książek poetyckich. Prowadzenie: Rafał Gawin.

Piotr Gajda właśnie wydał „To bruk” (Dom Literatury w Łodzi, Stowarzyszenie Pisarzy Polskich Oddział w Łodzi, 2018). Wcześniej opublikował pięć książek poetyckich. Współpracownik „Arterii”, w których publikuje od pierwszego numeru (2007), głównie w ramach autorskiej rubryki „Nóż w płycie”. Laureat nagrody Otoczaka. Prowadzi blog Hostel. Mieszka w Tomaszowie Mazowieckim.

Waldemar Jocher niedawno wydał „Incipit” (Instytut Mikołowski, 2017). To jego trzecia książka poetycka. Za debiutancką „Resztę tamtego ciała” (2009) otrzymał nagrodę im. Kazimiery Iłłakowiczówny. Za „Przetrwalnik” (2015) – Nagrodę Otoczaka. Ponadto laureat projektów Biura Literackiego „Poeci na Nowy Wiek” (2009) i „Odsiecz 2013”. Mieszka w Prudniku.

Dwie silne poetyki i osobowości, zanurzone w rzeczywistościach wobec siebie alternatywnych, ale jakże się uzupełniające na planie wiersza politycznego i metafizycznego na miarę naszych czasów.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Biblioteka Cyfrowa – Regionalia Ziemi Łódzkiej
01022013_097
Spadkobiercy Reymonta i Tuwima (foto)
IMG_3293
Rozgrywki piłkarskie w Łodzi 1910-19 (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*