Kawiarnia Literacka: Konrad W. Tatarowski

tatarowskiW czwartek, 28 czerwca o godz. 19 w Domu Literatury w Łodzi rozpocznie się spotkanie z Konradem W. Tatarowskim, autorem książki „Niezależna literatura i dziennikarstwo przed 1989 rokiem. Idee, ludzie, spory…”. Prowadzenie: Andrzej Strąk. Wstęp wolny.

Jak działały instytucje kulturalne na emigracji? Jak publikowano wydawnictwa i czasopisma niezależne w kraju, poza cenzurą? Co różniło te dwa niezależne obiegi kulturowe? Kto je tworzył, jakie były ich losy? Jakie stały za nimi idee? O co się spierano? Jaką rolę odgrywała literatura w tych działaniach?

Autor prezentuje wnikliwą opowieść o paryskiej „Kulturze” i o Radiu Wolna Europa, przypomina sylwetki kilku uznanych twórców m.in. Miłosza czy Kisielewskiego, by przywołać wreszcie niemal już zapomnianych autorów, takich jak Sułkowski czy Niemiec.

Konrad W. Tatarowski – profesor w Katedrze Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej UŁ, w czasach PRL-u działacz opozycyjny, w latach 1984-1994 dziennikarz Rozgłośni Polskiej RWE w Monachium.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *