W środę, 24 kwietnia o godz. 19 w Domu Literatury w Łodzi rozpocznie się spotkanie z Dariuszem Bitnerem, autorem książki „Fikcja” (PIW, Warszawa 2018). Wstęp wolny.

„Fikcja” jest powieścią odważną, inteligentną, zabawną, miejscami nieprzyzwoitą, bezczelną, wulgarną lub przygnębiającą obrazami ludzkich przeżyć i myśli. Pewnej mroźnej, listopadowej nocy wsiadamy z bohaterem książki do pociągu – i nic już nie jest tym, czym powinno być. Kiedy to się staje, jak się to staje, a przede wszystkim, co się dzieje, tego do końca nie przewidzimy. Czytelnik ani się spostrzeże, a już jest w samym centrum nieprawdopodobieństwa.

Dariusz Bitner – prozaik, krytyk literacki, autor utworów dla dzieci i młodzieży. W 1976 roku nawiązał współpracę z magazynem satyrycznym „60 minut na godzinę” (program III Polskiego Radia), gdzie publikował humorystyczne (groteska, horror) mikrosłuchowiska, później z tygodnikiem satyrycznym „Karuzela” i Rozgłośnią Polskiego Radia w Szczecinie. W następnych latach jego teksty zaczęły się ukazywać w ogólnopolskich pismach literackich i społeczno-kulturalnych. Prozę i eseje drukował m.in. w „Twórczości”, „Miesięczniku Literackim”, „Literaturze”, „Nowym Wyrazie”, „Piśmie Literacko-Artystycznym”, „Odrze”, „Akcencie”, „Radarze”, „Studencie”, „Nowym Nurcie” i „Pograniczach”. Pracował przy realizacji filmu „Alchemik”, jako asystent reżysera; ponadto był stróżem nocnym w Miejskim Ośrodku Kultury w Szczecinie-Dąbiu i dziennikarzem w gazecie lokalnej. Pracował w agencji reklamowej Oskar Wegner. Jako scenarzysta współpracował z Teatrem KANA. Założył i prowadził agencję dziennikarsko-literacką BASIL. Obsługiwał dziennikarsko i literacko kilka pism ogólnopolskich, zajmował się też składem książek, adiustacją tekstów i nadzorem produkcji wydawnictw. Wydał we własnym zakresie kilka swoich książek i książkę autorstwa Henryka Berezy pt. „Epistoły”. Powołał do życia i przez dziewięć miesięcy wydawał, rozprowadzane bezpłatnie, pismo „BABORAK. Kultura Szczecińska”. Jest członkiem Stowarzyszenia Pisarzy Polskich. Obecnie pracuje w dziale promocji i marketingu w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Szczecinie.

(z materiałów Wydawcy)

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
laibyryntznakow
Labirynt Znaków – maj 2015
Zaproszenie
Spotkanie ze Stefanem Türschmidem w Bibliotece Piłsudskiego
logo_konkurs
Z Białą Fabryką w tle – 2013

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*