Katarzyna_Wlodarek_fot._Darek_SenkowskiJuż 5 października w Warszawie odbędzie się finał pierwszej edycji konkursu Miss World Poland 2015. Województwo Łódzkie w wyborach reprezentuje 24 letnia Katarzyna Włodarek z Wielunia.

Konkurs Miss World Poland to bezpośrednie, krajowe eliminacje do konkursu Miss Świata. Tegoroczny finał Miss World odbędzie się 19 grudnia w Chinach. Od 2015 roku Biuro Miss World Poland jest jedynym licencjonowanym podmiotem, który na mocy umowy z Miss World Organization ma prawo wyłonić i delegować polską kandydatkę do tytułu Miss Świata.

Wybory Miss World to największy konkurs piękności na świecie, który organizowany jest od 1951 roku i biorą w nim udział reprezentantki ponad 120 krajów. Jego głównym przesłaniem jest „piękno z misją”, czyli zwrócenie uwagi świata na problemy potrzebujących. Każda uczestniczka konkursu Miss World swoją postawą i działaniem we własnym kraju tworzy zainteresowanie opinii publicznej wokół pomocy najbardziej potrzebującym grupom społecznym.

Polska dołączyła do grona krajów ubiegających się o koronę Miss World w latach 80-tych ubiegłego wieku. Przez blisko 30 lat uczestnictwa w wyborach najpiękniejszej kobiety na świecie, naszym reprezentantkom udało się zdobywać wielkie sukcesy. W gronie laureatek konkursu Miss World znalazły się m.in: Aneta Kręglicka – Miss World 1989, Ewa Wachowicz – III vice Miss World 1992 czy Katarzyna Borowicz – III vice Miss World 2004.

Wśród 14 finalistek Miss World Poland 2015 znalazła się Katarzyna Włodarek z Wielunia, która na gali wystąpi z numerem 13. Kasia w tym roku ukończyła studia na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu i otrzymała tytuł lekarza medycyny. W przyszłości chciałaby pracować z dziećmi, dlatego planuje podjęcie specjalizacji z kardiologii bądź neurologii dziecięcej. Czas spędza aktywnie, regularnie chodzi na siłownię, jeździ na rowerze, a zimą na łyżwach i nartach. Jej pasją, która daje jej nie tylko dużo frajdy, ale także pomaga w dbaniu o sylwetkę jest pole dance. W wolnych chwilach uczy się rysunku, uwielbia także literaturę. Gdyby została Miss World Poland 2015, z radością wykorzystałaby potencjał jaki niesie ten tytuł, do pomocy potrzebującym ludziom.

/fot. mat.pras. Darek Senkowski

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Miss Politechniki Łódzkiej 2011 – finalistki
_DSC8779_DxO
Półfinał The Look Of The Year Polska 2015 (foto)
PlakatMP2012
Casting do konkursu Miss Polonia Nastolatek 2012

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*