IMG_8401Do 29 marca w Galerii Starej Łódzkiego Domu Kultury można oglądać wystawę Katarzyny Parejko pt. Search By Image.

Projekt prezentuje montaż setek miniatur, które otrzymane zostały w wyniku wyszukiwania obrazem w Google – funkcja ta pozwala na wyszukiwanie podobnych obrazów według algorytmu. Dzięki temu powstały swoiste walle (pojęcie znane m.in. z lomografii)

Zestawy montaży to według zamysłu autorki przekrój naszego współczesnego społeczeństwa zamknięta w setkach małych podobnych kolorystycznie fotografii. Przyglądając się uważnie małym miniaturom możemy odkryć historie tysięcy anonimowych ludzi.

joomplu:68036

Katarzyna Parejko – studentka IV roku fotografii PWSFTviT. Zdobywczyni Grand Prix Olympus Photo Contest w 2007. Laureatka 3 miejsca w konkursie Nikon Photo Contest International 2012-2013 w Japonii oraz nagrody publiczności na festiwalu Łodzią po Wiśle za wideo art „Wiatr/Oddech”. Stypendystka Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Jej prace prezentowane były na wystawach indywidualnych i grupowych w kraju i za granicą m.in. w Chinach, Japonii, na festiwalu wideo artu w Madrycie (Hiszpania) czy na festiwalu fotografii w Kopenhadze (Dania). Interesuje się sztuką na pograniczu różnych mediów.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Roma
Roma – Cyganie. Historia i kultura
1k
Odmowa w Atlasie Sztuki (foto)
DSC_4961
Out of Mind/Out of Life – Otwarcie Fotofestiwalu 2011 (foto)
1 Komentarz
  • Kuba L.
    8 marca 2014 at 20:43

    „funkcja ta pozwala na wyszukiwanie podobnych obrazów według algorytmu” 😆 nie mam pojęcia, o czym piszę, ale te wyrazy brzmią tajemniczo więc publika łyknie i mlaśnie 😀

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*