51W niedzielę, 2 sierpnia o godz. 20 w Z Innej Beczki wystąpi Katarzyna Łopata z projektem „Osiecką”. Wstęp wynosi 15 zł.

Projekt „Osiecką” zrodził się kilka lat temu w jednej z studenckich kawalerek w Lublinie. Wszystko zaczęło się od Wojtka Klona i Kasi Łopaty, którzy skomponowali muzykę do poezji Agnieszki Osieckiej. Nie zrobili tego tak od razu – wybrali teksty mało znane. Szukali czegoś, czego jeszcze nie było wychodząc z założenia, że Osiecką wprawdzie śpiewa wielu, ale wciąż to samo. Cięgle słyszymy utwory, które zostały zinterpretowane i wykonane po kilka razy, przez wielu artystów. Dlatego też powstały aranżacje nowe, świeże i współczesne, jednak nawiązujące wciąż do klasyki jaką jest sama Osiecka.

Dzięki współpracy Katarzyny Łopaty i Wojciecha Klona powstała muzyka, którą trudno zaszufladkować w konkretnym gatunku. Różnorodna stylistyka rozciąga się od gitarowych przesterów, przez ambitny pop, aż po miękkie nu-jazzowe brzmienia. Całość tworzą młodzi muzycy i jednocześnie przyjaciele, dzięki którym projekt jest szczery, intymny, a zarazem bezkompromisowo świeży. Ciepły wokal Kasi nadaje mu także pewną dozę kobiecej subtelności.

SKŁAD:

Katarzyna Łopata
Młodość, szczerość i subtelność w jednej osobie. Pochodzi z Lublina i mając zaledwie 20 lat świadomie stawia swoje kolejne muzyczne kroki. Głos Kasi ma w sobie całą kobiecą delikatność i subtelność co pozwala jej tworzyć muzykę bezpretensjonalną i intymną. Współtworzyła lubelski zespół Trzy na Cztery. Współpracuje z licznymi artystami nadając muzyczne znaczenie poezji, obrazom, zapraszając sztukę do swojego świata dźwięków.
Jej otwartość na nowe dźwięki pozwalała na współpracę z zespołami grającymi poezję śpiewaną, muzykę tradycyjną, impro, jazz oraz wiele innych alternatywnych gatunków muzycznych.

Krzysztof Kawałko
Leworęczny gitarzysta poruszający się w stylistyce blues-rockowej, jego brzmienie osadzone jest w klimatach Claptona z czasów Cream czy Davida Gilmoura. Jest gitarowym samoukiem, pozostaje wierny bluesowi i korzennemu rockowi, nie ogranicza go to jednak w pracy muzyka sesyjnego, a jego „oldchoolowy” warsztat doceniają artyści reprezentujący różne gatunki, zapraszając go na płyty i do zespołów. Ma na koncie współpracę m.in. z Piotrem Bukartykiem, Moniką Borzym, Anita Lipnicką, , zagrał i nagrywał z czołówką polskich muzyków. Wraz z Piotrem Bukartykiem jest stałym gościem piątkowej trójkowej audycji „Urywki z rozrywki”, prowadzonej przez Wojciecha Manna.

Wojciech Kurek
Perkusista, improwizator o szerokiej gamie możliwości. Współpracuje z wieloma środowiskami muzycznymi m.in. muzyka eksperymentalna, improwizowana, jazz. Wielokrotnie uczestniczył w improwizowanych koncertach w warszawskich Chmurach oraz cyklu spotkań muzycznych Impro Miting w Eufemii, gdzie zdarzyło mu się grać m.in. z Tomkiem Wegnerem, Bartkiem Tkaczem, Wojtkiem Kwapisińskim, Tomaszem Sroczyńskim, czy Natanem Kryszkiem. Jego spojrzenie na instrument pozwala odejść od pojmowania perkusji jedynie jako bazy rytmicznej na rzecz melodyki, płynności, wielowarstwowej dynamiki i nieokreślonego sonoryzmu. Współtworzył zespoły Bubble Pie, Mono Liza, Sadza. Obecnie gra w Trio Maku (z Wojtkiem Makowskim i Bartoszem Łazarskim) i z Łukaszem Kacperczykiem w Paper Cuts.

Maciej Szczepański
Basista, odnajdujący się w wielu gatunkach muzycznych i biorący udział w ciekawych kooperacjach, dzięki czemu miał przyjemność współpracować z zespołami rockowymi, klezmerskimi, grającymi muzykę indonezyjską czy uczestnicząc w projektach o charakterze hip-hopowym. Muzyk, którego pociąga i inspiruje szerokie spektrum możliwości brzmieniowych jakie można uzyskać z połączenia basu i różnego typu efektów gitarowych. Obecnie współpracuję z zespołami takimi jak: Niechęć, H.A.N.D., Plazmatikon, Daktari. Wystąpił na takich festiwalach jak: Heineken Opener, Live Coke Festival, Off Festival, Jazzfest Berlin i w wielu innych.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
The_Residents_Soundeditpress2_small
Soundedit ’17 – Najbardziej tajemniczy zespół wystąpi w Łodzi
krann
K.R.A.N. New Wave Jazz Quartet w Łączniku
Simply Red w Atlas Arenie

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*