wspolnyprojekt

Znana jest laureatka pierwszej edycji konkursu Wspólny projekt organizowanego we współpracy z Fundacją Sztuki Polskiej ING.

Jury jednogłośnie wybrało pracę „Fabryka miejska”, której autorką jest Katarzyna Baług.

– Jej pomysł okazał się najciekawszą propozycją odnoszącą się do złożoności przestrzeni miejskiej i relacji, które w niej zachodzą – mówią organizatorzy. – “Fabryka miejska” jest kontynuacją jej zainteresowań, które koncentrują się wokół działań wspólnotowych, narzędzi artystycznych oraz projektów w przestrzeniach publicznych. W zaproponowanym scenariuszu Katarzyna Baług w otwarty sposób odnosi się do specyfiki Łodzi nie projektując na miasto stereotypów.

Artystka zamierza podróżować po Łodzi wymyśloną przez siebie mobilną maszyną, a paliwem wprawiającym ją w ruch będzie wolny czas mieszkańców.

Tematem tegorocznej, pierwszej edycji konkursu były prototypy miejskie. Nagrodą jest możliwość zrealizowania projektu we współpracy z prestiżowymi instytucjami sztuki, honorarium autorskie i 16 tys. zł na produkcję pracy.

Katarzyna Baług urodziła się w 1983 roku, jest absolwentką Harvard University Graduale School of Design, specjalizacja Urban Planning – Art, Design and the Public Domain. Realizowała projekty m.in. w Bostonie, Mexico City, Rio de Janeiro. Jest zainteresowana działaniami realizowanymi we współpracy z lokalnymi społecznościami, które problematyzują społeczne i ekologiczne aspekty funkcjonowania współczesnych miast.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
54 Aukcja Dzieł Sztuki
11 edycja projektu „Rozwój kolekcji Muzeum Sztuki w Łodzi”
Modopolis szuka marek, którym nie jest wszystko jedno

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*