kaseciarz_promo_2017W niedzielę, 12 lutego o godz. 20 w DOMu wystąpią Kaseciarz i Bałaganiarze. Bilety: 15zł (do nabycia w klubie przed koncertem).

Kaseciarz gra tatusiowego rocka z matecznym zadziorem dla pryszczatej młodzieży. Senne, jesienne wieczory spędza w rabczańskim domu kuracjusza, gdzie rejestruje autorskie akordy na czwartą płytę zespołu. Niedawno dał o sobie znać piosenką o tych kradzionych. Nagrane w nowym składzie „Stolen Chords” zamyka trylogię płytową „Rockowe Sny” (ang. „Rock Dreams”), do której należą albumy „Surfin’ Małopolska”, „Motörcycle Rock And Roll” oraz „Gay Acid”. „Stolen Chords” zwiastuje też zmiany – czwarta płyta to Kaseciarz, jakiego nie znacie. Zespół wchodzi w kolejny etap działalności, konsekwentnie, acz bez sztampy, rozwijając styl muzyczny pod nazwą Dziadostwo Rock. Podczas koncertu należycie reprezentowana będzie obchodząca rocznicę wydania płyta „Gay Acid”, czyli konceptualna opowieść o zmaganiach pewnego muzyka grającego niegdyś w amerykańskim zespole DuVraine Connection. Zespół zagra także nowy, nigdzie wcześniej prezentowany materiał zwiastujący czwartą płytę.

Obecnie Kaseciarz działa w składzie: Maciej Nowacki, Aleksander Margasiński, Szymon Keler.

Bałaganiarze: „Założyliśmy zespół, bo po prostu lubimy grać. Co z tego wychodzi? Trudno powiedzieć i to nie dlatego, że brzmimy jakoś szczególnie wyjątkowo, ale po prostu nie nam to oceniać. Gramy głośno, bo jaramy się głośnymi rzeczami. Lubimy Sonic Youth, Gang of Four, The Clash, Nirvanę, a z polskich rzeczy The Stubs, Wild Books, The Saturday Tea, a i obok Kaseciarza na pewno nie przechodzimy obojętnie. Powiecie, że tego nie słychać, my nawet możemy się zgodzić, ale robimy swoje, bo zgodnie ze słowami Grzegorza Markowskiego “chcemy być sobą”. Można kupić lajki na fejsie, wyświetlenia na youtubie, ale na szczęście mamy kilku bezcennych przyjaciół, którzy darzą nas na tyle dużą akceptacją, że są gotowi przychodzić na nasze koncerty, więc w prasie ogłaszamy się jako dyżurni zapełniacze publiczności przed gwiazdami wieczoru. A tak na serio to bardzo nas cieszy fakt, że możemy zagrać przed Kaseciarzem i mamy nadzieję, że po koncercie będziecie chętni sprawdzić naszą dotychczas jedyną EP-kę “10:28” opublikowaną na popularnym serwisie streamingowym YouTube. Zapraszamy!”

Gitara: Damian Piotrowski
Bas: Artur Kasprzycki
Perkusja/wokal: Michał Wereszczyński

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Tides From Nebula w Scenografii
cma
Ćma w Krańcoofce
lukabr
Rock vs Drum & Bass w Luce

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*