IMG_20140628_17053928 czerwca w Empiku w Manufakturze odbyło się spotkanie z Karoliną Korwin-Piotrowską. Dziennikarka promowała swoją najnowszą książkę Ćwiartka raz.

Autorka mówiła o pracy nad publikacją, która była dla niej świetną zabawą oraz wielogodzinnym siedzeniu w bibliotece w poszukiwaniu materiałów. Jak zaznaczyła, niejednokrotnie sama dziwiła się swoim odkryciom – nietuzinkowym wywiadom, udzielanym przez gwiazdy, czy sesjom zdjęciowym w wannie. Trzeba przyznać, że Piotrowska jest bardzo gadatliwą osobą. Poruszyła mnóstwo wątków, począwszy od kontrowersji, jakie wywołał spektakl Golgota Picnic, aż do oceny popularnego wśród młodzieży reality show. Wielokrotnie zaznaczała, jak ważni są dla niej jej czytelnicy. Udzielała obszernych odpowiedzi na pytania publiczności. Wskazywała także na potencjał Łodzi,  w której wiele się dzieje i gdzie kształcą się artystycznie zdolni młodzi ludzie.

Ćwiartka raz, to kolejny po Bombie, bestseller autorstwa Piotrowskiej. Autorka ocenia w nim ostatnie 25 lat polskiej kultury i szoł biznesu. Opisuje kariery ówczesnych gwiazd, analizuje fenomen ich popularności. Jest to także książka o muzyce i filmach. Podsumowanie zmian, jakie zaszły w naszym kraju i umysłach Polaków.

Karolina Korwin-Piotrowska to dziennikarka radiowa i telewizyjna. Ukończyła historię sztuki na Uniwersytecie Warszawskim. Pisze dla tygodnika Wprost oraz magazynu Grazia. Prowadzi programy: Bez cukru w radiu PiN, a także Magiel Towarzyski  w TVN Style. Wydała dwie publikacje: Bombę (2013) i Ćwiartkę raz (2014). Na spotkaniu z czytelnikami w Empiku w Manufakturze, zapowiedziała, że podpisała umowę z wydawnictwem na kolejną książkę, która ukaże się niebawem.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
IMG_6599
Kawiarnia Literacka: Leszek Engelking (foto)
Śniadanie Uczniów w Parku Źródliska (foto)
ZaPolska pod lupą – festiwal literacki

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*