Karolina Karasiewicz mistrzynią polski elity kobiet w kolarstwie szosowym

MG_5042-696x464Po złoty medal i tytuł Mistrzyni Polski Elity Pań sięgnęła łodzianka Karolina Karasiewicz podczas Mistrzostw Polski w kolarstwie szosowym, w wyścigu ze startu wspólnego, rozgrywanych w Gdyni w dniach 21-25.06.2017.

Na starcie wyścigu stanęły zawodniczki reprezentujące kluby z całego kraju jak i również polskie zawodniczki jeżdżące w zagranicznych grupach zawodowych.  Panie miały do pokonania dystans 126 km. Wyścig  składał się z jednej, dużej rundy, prowadzącej po kaszubskich drogach, natomiast start i meta usytuowane były widowiskowo, na Skwerze Kościuszki. Po około 10 km od startu utworzyła się  trzyosobowa ucieczka w składzie Karolina Karasiewicz TKK Pacific Nestle Fitness Toruń,  Anna Plichta WM3 Pro Cycling  i Monika Brzeźna MAT Atom Deweloper.

Wypracowana nad peletonem przewaga szybko się  powiększała. W połowie dystansu wynosiła ponad  trzy  minuty, co pozwalało mieć nadzieję na powodzenie  akcji. W momencie gdy różnica czasowa wzrosła do 5 minut stało się oczywiste, że to właśnie w tej trójce należy upatrywać nowej Mistrzyni Polski. Finisz został rozegrany po sprintersku i pierwsza na metę wjechała Karolina Karasiewicz sięgając tym samym po pierwszy w swej karierze tytuł Mistrzyni Polski w kategorii Elita. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *