Karol Pasiewicz zwycięża w piątej serii Rok Cup Poland

2017-07-09_pasiewicz3Karol Pasiewicz z Łodzi wygrał w miniony weekend piątą serię kartingowego pucharu Rok Cup Poland w klasie Mini Rok na torze Wallrav Race Center w Zielonej Górze. Dla 11-latka to drugie zwycięstwo z rzędu, dzięki któremu zbliżył się w punktacji sezonu do triumfatora trzech pierwszych rund, Piotra Protasiewicza.

Lider klasyfikacji łącznej wykonał najlepsze okrążenie w treningu oficjalnym, decydującym o ustawieniu do dwóch biegów kwalifikacyjnych. Do pierwszego wyścigu, przed którym nad torem przeszła silna ulewa, Pasiewicz ruszał dopiero z ósmego pola. Jego tempo szybko wyprowadziło go jednak na czoło stawki, podczas gdy Protasiewicz zaliczył przygodę, po której spadł do drugiej dziesiątki (ostatecznie dojechał piąty). Po pojedynku z Kajetanem Gawronem, Pasiewicz wygrał pierwszy bieg. W kolejnym nie było tak silnych przetasowań, ale Karol zdołał skompletować pierwszą trójkę wraz z pierwszym Protasiewiczem i drugim Kamilem Grabowskim.

Pierwsza i trzecia lokata w biegach eliminacyjnych dały łodzianinowi prawo otwierania peletonu Mini Roka w wyścigach finałowych. W nich na czele stawki oglądano znany z poprzednich rund obrazek, czyli zaciętą walkę Pasiewicza z Protasiewiczem. Przedfinał padł łupem tego drugiego. Jednak w głównym finale dużą rolę odegrał kolega Karola z zespołu V-Kart, Maciej Banaś, który pojedynkując się z Protasiewiczem, pomógł odjechać mającemu czysty tor Pasiewiczowi. Karol sięgnął po wygraną z przewagą blisko jednej sekundy nad „Protasem” i półtorej sekundy nad Banasiem.

– Bardzo się cieszę, że środek sezonu jest dla nas bardzo szczęśliwy – stwierdził Karol Pasiewicz. – W pierwszych trzech seriach polskiego edycji pucharu Roka byłem o włos od wygranych. Po drugiej wygranej z rzędu jesteśmy bardzo blisko w punktacji z „Protasem”, więc będzie bardzo ciekawie. Jak zawsze dziękuję mu za dobre ściganie, ale także mojemu dobremu koledze z teamu, Maćkowi Banasiowi za to, że swoją szybką jazdą zdołał poprzeszkadzać Piotrkowi w pogoni za mną. Duże podziękowania należą się także moim tegorocznym partnerom, czyli producentom sprzętu spawalniczego Kemppi i Hypertherm, a także łódzkim sklepom Viktoria i Motorsporter.com.

W wynikach łącznych kategorii Mini Rok pucharu Rok Cup Poland przewaga Piotra Protasiewicza (385 pkt) nad Karolem Pasiewiczem (351) stopniała do 34 oczek. Najniższy stopień podium umocnił Macieja Banasia (252) w obsadzie czołowej trójki sezonu. Kolejne zawody w polskim Pucharze Roka odbędą się w dniach 21-23 lipca na Torze Poznań. Równolegle rozstrzygnięte zostaną tam Kartingowe Mistrzostwa Polski. Wyścigi Rok Cup będą zaliczane do ich drugiej serii.

Więcej informacji o startach Karola Pasiewicza można znaleźć na jego oficjalnej stronie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *