plakat-web-Cinergia221. Forum Kina Europejskiego Orlen Cinergia rozpocznie się 25 listopada w Łodzi i potrwa do 2 grudnia. Festiwal będzie tradycyjnie ukłonem w stronę najlepszego kina europejskiego, ale jednocześnie zaskoczy widza nowymi propozycjami. Festiwalowe projekcje będą organizowane nie tylko w kinie Charlie (ul. Piotrkowska 203/205) i kinie Helios Sukcesja (al. Politechniki 1), ale również w przestrzeni miejskiej. Na film (a właściwie dziesięciogodzinny seans) będzie się można wybrać m.in. do… kościoła. Organizatorzy uczczą rok Krzysztofa Kieślowskiego, pokazując w kościele Jezuitów przy ul. Sienkiewicza 60 wszystkie części „Dekalogu”.

Możecie zdobyć jeden z dwóch karnetów na festiwal. Wystarczy, że wyślecie maila na adres konkurs@plasterlodzki.pl. W temacie maila wpiszecie „Cinergia, w treści maila podajcie swoje imię i nazwisko, a także napiszecie dlaczego chcecie pójść do kina. Zabawę zakończymy w 20 listopada, o godz. 22. Laureatów konkursu powiadomimy o wygranej drogą mailową. karnety  otrzymają autorzy najciekawszych odpowiedzi.

Biorąc udział w konkursie znasz jego regulamin

konkurs zakończony, karnety otrzymały osoby, których maile rozpoczynają się od pawlicki… i karola.w…

Podczas uroczystego otwarcia 21. Forum Kina Europejskiego Orlen Cinergia zgromadzona w kinie Helios Sukcesja publiczność obejrzy najnowszy film Jana Jakuba Kolskiego „Las, 4 rano”.
Krzysztof Majchrzak, który gra w filmie główną rolę, odbierze Złotego Glana, nagrodę przyznawaną twórcom niezależnym, z uporem przeciwstawiającym się modom i trendom dominującym w kulturze popularnej.
„Raj”, który przyniósł Andriejowi Konczałowskiemu Srebrnego Lwa na tegorocznym 73. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji, będzie filmem zamknięcia 21. Forum Kina Europejskiego Orlen Cinergia.
Tegoroczna Cinergia to nie tylko projekcje, ale i liczne wydarzenia towarzyszące.
– Chcemy czerpać z tradycji pokazywania dobrego kina, ale także budować konteksty inne niż filmowe. Stawiamy na eventy, które urozmaicą program Cinergii – mówi Anna Serdiukow, dyrektor artystyczna festiwalu. – Przygotowujemy sekcję kina dla dzieci, blok filmowy poświęcony pamięci Marii Kornatowskiej, zastanowimy się też wspólnie z uczestnikami Cinergii, czy w polskim kinie jest miejsce dla komiksu.
W programie znajdziemy koncerty i spotkania. Gościem tegorocznej edycji będzie Jerzy Skolimowski, autor m.in. „Czterech nocy z Anną”, „EssentialKilling”, „11 minut”, tegoroczny zdobywca weneckiego Złotego Lwa za całokształt twórczości. Podczas Cinergii będzie również szansa na spotkanie z Jerzym Kapuścińskimi i obejrzenie flagowych produkcji Studia Munka, któremu szefuje. Do Łodzi przyjadą też Wilhelm i Anka Sasnalowie z pokazywanym w Locarno filmem „Słońce, to słońce mnie oślepiło”.  Podczas Cinergii  można wziąć udział w spotkaniu z Tomaszem Wasilewskim i obejrzeć jego „Zjednoczone Stany Miłości”, nagrodzone Srebrnym Niedźwiedziem za scenariusz na festiwalu w Berlinie.
Również  melomani znajdą w programie pozycje, które ucieszą nie tylko oczy, ale przede wszystkim uszy.
Galę Polskiej Piosenki Filmowej KamerTon uświetni koncert Katarzyny Groniec. 26 listopada o godz. 20 w Teatrze Nowym (ul. Więckowskiego 15) wybrzmią utwory z płyty „Zoo z piosenkami Agnieszki Osieckiej”.
27 listopada do Łodzi przyjadą Siostry Wrońskie, znane jako Ballady i Romanse. O godz. 16 w Lokalu (al. Leona Schillera) opowiedzą o swoich 10 ulubionych filmach, a o godz. 20.30 zagrają koncert.
Tego samego dnia w Radiu Łódź zaprezentowany zostanie film „Brzdąc”, jedna z najbardziej znanych, klasycznych komedii Charliego Chaplina, z muzyką na żywo w wykonaniu Tomasza Lewandowskiego i jego zespołu.
Więcej informacji na stronie: www.cinergiafestival.pl/pl/

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Maraton wakacyjnych strachów w Kinie Helios (zakończony)
Maraton_Obcego
Maraton Obcego w Heliosie (zakończony)
lospotatos2
Weekend w New Yorku (zakończony)
2 komentarze
  • mgmba
    17 listopada 2016 at 10:24

    tak, będą opublikowane

  • 17 listopada 2016 at 09:25

    Wyniki będą oficjalnie opublikowane czy tylko dowiedzą się Ci którzy wygrali?

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*