DSC_9047W sobotę 24 stycznia w hotelu DoubleTree by Hilton odbył się Karnawałowy Bal Charytatywny, zorganizowany przez Stowarzyszenie Przyjaciele Świata. Dochód z imprezy pozwoli zakupić sprzęt medyczny dla podopiecznych Fundacji „Dom w Łodzi” oraz Stowarzyszenia Hospicjum Łódzkie. W dobroczynnej zabawie wzięło udział ponad 300 osób, w tym Wojewoda Łódzki, Jolanta Chełmińska. Imprezę poprowadziła znana prezenterka telewizyjna okresu lat ’80, Bogumiła Wander. Towarzyszył jej mąż, znany żeglarz, który dwukrotnie samotnie opłynął kulę ziemską – Krzysztof Baranowski.

Kwota uzyskana ze sprzedaży wejściówek na bal zostanie przekazana na zakup sprzętu dla dwóch łódzkich organizacji pomagających dzieciom. Podczas imprezy wolontariusze stowarzyszenia prowadzili także sprzedaż kubków i talerzyków zaprojektowanych i podpisanych dla Przyjaciół Świata przez znane gwiazdy. Wyjątkową atrakcją, cieszącą się popularnością wśród kupujących, były też premierowe przedmioty sygnowane nazwiskiem Państwa Baranowskich. Dochód z tej dystrybucji, a także dodatkowe datki ofiarowane przez gości balu zostaną również spożytkowane na pomoc dzieciom. Dzięki zebranym środkom Fundacja „Dom w Łodzi” otrzyma specjalistyczne łóżeczka dla najmłodszych, natomiast Stowarzyszenie Hospicjum Łódzkie zostanie wyposażone w przenośne aparaty wspomagające oddychanie.

Podczas imprezy Bogumiła Wander i Krzysztof Baranowski zostali uhonorowani specjalną nagrodą Stowarzyszenia Przyjaciele Świata – statuetką AMICUS. Jest ona wręczana osobom, które dzięki wrażliwości i gotowości niesienia pomocy przysłużyły się organizacji.

joomplu:85175

Pierwsze atrakcje zaplanowane z okazji balu czekały na gości jeszcze przed wejściem do hotelu. Tam swoje show przedstawiła grupa Artistic Event Group. Szczudlarze, przypominający wyglądem piratów, zabawiali uczestników balu pokazami żonglerki połączonej z „pluciem” ogniem. Motywem przewodnim imprezy były lata ’80te. W związku z tym zarówno stylizacje gości jak i muzyka przywodziły na myśl klimat tamtej dekady. Komendę do rozpoczęcia zabawy wydał kapitan Baranowski. Po słowach: „Cumę oddaj. Dziób na wodę. Kurs trzymać” do tańca zachęcały zespoły ABBA Show i Jazz en Trance – kubańska formacja, która zagrała hity z lat 80tych. Na zakończenie wystąpił DJ.

O dobre samopoczucie gości zadbała również restauracja hotelu DoubleTree by Hilton – Four Colours. Rafał Zgajewski, szef kuchni, przygotował dla uczestników między innymi marynowanego łososia w burakach, polędwiczki wołowe w towarzystwie sosu gryczanego z piwem czy mus czekoladowy z wiśniową konfiturą.

Agnieszka Zarembska, Prezes Stowarzyszenia Przyjaciele Świata dziękując za udział w imprezie i pomoc w jej przygotowaniu powiedziała: – Otwartość na inicjatywę, empatia i chęć niesienia pomocy pozwalają wierzyć, że dzięki Państwu niemożliwe staje się być na wyciągnięcie ręki.

Stowarzyszenie „Przyjaciele Świata” regularnie przeprowadza inicjatywy, których celem jest wspieranie organizacji i instytucji pomagających chorym i poszkodowanym przez los dzieciom. Do tej pory Stowarzyszenie zorganizowało kilka edycji imprezy „Przyjaciele Gotują” – kolacji z autorskimi menu znanych polskich szefów kuchni, jak Karol Okrasa czy Robert Sowa, a także koncertów „Przyjaciele Grają”. Dzięki dobroczynnej działalności organizacji udało się zakupić specjalistyczne sprzęty medyczne i rehabilitacyjne, zasilające obecnie oddziały Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi, Zespół Szkół Specjalnych Nr 7 w Łodzi, Stowarzyszenie „Słyszę serce” i wiele innych.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
energia_kultury_20170219_1025062034
Energia Kultury 2017 – nominacje
Weekend z cosplay w EC-1 (foto)
IMG_7229
Inauguracja sezonu kulturalnego w Pałacu Herbsta (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*