Karate olimpijskie zawita do Atlas Areny

19 grudnia w łódzkiej Atlas Arenie odbędą się Mistrzostwa Polski w karate olimpijskim. Tego dnia w Łodzi rywalizować będzie około 600 zawodów z ponad 100 klubów, a wszystko w ramach zawodów o mistrzowskie medale. Z naszego miasta pochodzi Mistrzyni Świata seniorów w tej dyscyplinie z 2018 roku, na co dzień zawodniczka KS Olimp Łódź – Dorota Banaszczyk.

We wtorek 23 listopada w Atlas Arenie odbyła się konferencja prasowa dotycząca organizacji w Łodzi Mistrzostw Polski w karate olimpijskim. W spotkaniu z mediami wzięli udział Mariusz Pełka (Wiceprezes Zarządu KS Olimp), Sławomir Worach (Prezes Zarządu MAKiS), Marek Kondraciuk (Dyrektor Wydziału Sportu UMŁ) oraz Rafał Eslinger (przedstawiciel firmy TME, partnera strategicznego imprezy).

Już 19 grudnia w Atlas Arenie odbędą się Mistrzostwa Polski w karate. Po raz pierwszy taka impreza będzie miała miejsce na terenie Łodzi, na naszym pięknym obiekcie. Dziękujemy w tym miejscu Panu Prezesowi Sławomirowi Worachowi oraz Panu Dyrektorowi Markowi Kondraciukowi za to, że wszyscy wspólnie przyczyniliśmy się do organizacji tej imprezy w naszym mieście. Liczymy, że do Łodzi przyjedzie około 600 zawodników z ponad 100 klubów. Będziemy rywalizować w kategoriach juniora, juniora młodszego, młodzieżowca oraz seniora. Zawody będą trwały cały dzień. Startujemy o godzinie 9:00, a zakończymy prawdopodobnie około 20:00. Będzie wiele emocji sportowych. Mam nadzieję, że będzie to jedna z lepszych imprez sportowych odbywających się w Łodzi – powiedział Mariusz Pełka, Wiceprezes Zarządu KS Olimp Łódź.

Bardzo nam miło, że na mapie wydarzeń sportowych MAKiS-u zagości tak znamienita impreza, jaką są Mistrzostwa Polski w karate. Mamy pewne doświadczenie, jeśli chodzi o karate. W 2012 roku odbywały się tutaj Mistrzostwa Świata w tej dyscyplinie. Wszystkich bardzo serdecznie zapraszamy na grudniową imprezę. Myślę, że będzie to wydarzenie cenione przez wszystkich mieszkańców, sympatyków i przedstawicieli tego sportu. – zapowiedział grudniowe zawody Sławomir Worach, Prezes Zarządu MAKiS. 

To bardzo cieszy, że kolejna duża impreza odbędzie się w Łodzi. My ze swojej strony staramy się wspierać różne odmiany karate. Z KS Olimp Łódź współpracujemy już wiele lat. W tym roku wspieramy zarówno tę imprezę, jak i działalność klubu. Mam nadzieję, że to przyczyni się do popularyzacji tego sportu. Według naszych analiz, karate jest jednym z najbardziej popularnych sportów indywidualnych. Myślę, że taka spektakularna impreza sprawi, że zainteresowanie jeszcze się zwiększy – powiedział Marek Kondraciuk, Dyrektor Wydziału Sportu UMŁ.

– Od początku naszej blisko czteroletniej współpracy widzieliśmy w klubie KS Olimp olbrzymi potencjał. Cieszą nas kolejne wspólne inicjatywy, szczególnie o tak wysokiej randze, jak zapowiadane Mistrzostwa Polski. Jako partner strategiczny wydarzenia jesteśmy bardzo dumni, że możemy w nim uczestniczyć. Gorąco trzymamy kciuki za wszystkich zawodników, którzy już w grudniu zmierzą się w Atlas Arenie – stwierdził Rafał Eslinger, przedstawiciel firmy TME, partnera strategicznego imprezy.

O przygotowaniach do zawodów Mistrzostw Polski opowiedział zawodnik KS Olimp Łódź, Hubert Jarocki.  – Jeśli chce się coś osiągnąć w tym sporcie, to trzeba trenować co najmniej 8-9 razy w tygodniu. Są to treningi zarówno specjalistyczne dotyczące karate, jak i zajęcia z trenerem przygotowania motorycznego, czy dietetykiem. To wszystko musi ze sobą współgrać, by można było rywalizować o najwyższe cele. – wyjaśnił.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *