Karaoke Teatru Chorea

8 i 9 lutego o godz. 20 na Scenie Art_Inkubatora w Fabryce Sztuki odbędą się premierowe pokazy sztuki Karaoke w reżyserii Tomasza Ciesielskiego. Bilety: 15 zł ulgowy / 25 zł normalny, rezerwacje: teatrchorea@gmail.com, +48 506 103 207. Spektakl przeznaczony dla widzów powyżej 12 roku życia

Spektakl jest taneczną wersją, artystyczną próbą wykorzystania mechanizmu japońskiej zabawy do skomentowania kondycji współczesnego człowieka. Jej/Jego codzienność zdaje się rozpływać w naśladowaniu, powtarzaniu, zastępowaniu siebie za każdym razem jeszcze ciekawszą wersją kogoś innego. Jak pisze Dubravka Ugrešić, karaoke daje możliwości „transformacji, metamorfozy i teleportacji (…)”, pozwala na ucieczkę „od autentycznego ja. JA stało się nudne i należy do innej kultury. Kultura narcyzmu zmutowała się w kulturę karaoke”.

Punktem wyjścia dla twórców są nie tyle popularne utwory wokalne, co różnorodne formy performansów – politycznych, społecznych i popkulturowych – traktowanych jako źródła kodów tożsamościowych zamkniętych w obrazach. W dialogu z nimi tancerki spróbują rozpoznać z czego i jak zbudowana jest ich własna kobieca tożsamość. Czy z są w stanie ja wypreparować z masowo reprodukowanych, często opresyjnych wzorców?

Spektakl Tomasza Ciesielskiego
Choreografia stworzona w ścisłej współpracy z performerkami: Liwią Bargieł, Emilią Biskupik, Agnieszką Janicką
Muzyka: Paweł Odorowicz, Joanna Chmielecka
Projekcje: Justyna Jakóbowska
Współpraca dramaturgiczna: Marta Olejniczak
Projekt kostiumów: DK Damian Kretschmer
Wykonanie kostiumów: ADA fashion Beata Bielak
Reżyseria światła: Tomasz Krukowski
Współpraca produkcyjna: Aleksandra Łaba
Partnerzy: Fabryka Sztuki w Łodzi, Teatr CHOREA

Projekt dofinansowano w ramach programu Stypendia artystyczne Prezydenta Miasta Łodzi 2018.

INFORMACJE DOTYCZĄCE SPOSOBU REZERWACJI BILETÓW:
System rezerwacji biletów na spektakl prowadzi Teatr CHOREA, od poniedziałku do piątku, w godzinach: 12:00-18:00: mailowo: teatrchorea@gmail.com, telefonicznie: +48 506 103 207.
W mailu prosimy podać: tytuł spektaklu, datę spektaklu, imię i nazwisko na które ma być dokonana rezerwacja, ilość rezerwowanych biletów, oraz czy będą to bilety ulgowe czy normalne.
Do zakupu biletów ulgowych upoważnione są osoby niepełnoletnie (do 18 roku życia), uczniowie, studenci, emeryci, renciści, osoby niepełnosprawne, osoby powyżej 80 roku życia, osoby objęte ulgą ustawową. Zniżka jest również branżowa – dotyczy artystów teatralnych, aktorów, performerów, tancerzy, muzyków oraz krytyków i badaczy teatru.
System rezerwacji biletów zamykamy po wyczerpaniu limitu miejsc, lub o godzinie 18:00 w dniu poprzedzającym wydarzenie.
Bilety można odebrać w dniu wydarzenia, najwcześniej godzinę przed jego rozpoczęciem w szklanym hallu w Art_Inkubatorze w Fabryce Sztuki w Łodzi (ul. Tymienieckiego 3), lub w biurze Teatru CHOREA (pokój nr 18, budynek Fabryki Sztuki w Łodzi, ul. Tymienieckiego 3), od poniedziałku do piątku, w godzinach 12:00-18:00.
Płatność za bilety przyjmujemy wyłącznie gotówką. Rezerwacje wygasają 15 minut przed rozpoczęciem wydarzenia.
Bilety na spektakl można również kupić przez Internet, za pośrednictwem portalu ewejsciowki.pl, lub klikając przycisk „KUP BILET ONLINE” na stronie www.chorea.com.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *