karamazow19 i 20 stycznia na Scenie Kameralnej Teatru im. Stefana Jaracza odbędą się premierowe pokazy spektaklu Karamazow w reżyserii Jacka Orłowskiego.

Uznana za arcydzieło, ostatnia powieść Fiodora Dostojewskiego Bracia Karamazow, opisująca historię rodziny, w której popełniono ojcobójstwo, po mistrzowsku penetruje najmroczniejsze zakamarki duszy ludzkiej i targające człowiekiem namiętności. Stawia odwieczne pytania, z którymi zmaga się ludzkość: o naturę Boga i zła, miłości i ateizmu. I co ciekawe – owe opisane w powieści dylematy XIX-wiecznej rosyjskiej inteligencji, okazują się nadzwyczaj aktualne również dziś, w XXI wieku.

Karamazow Orłowskiego to opowieść o próbie przekraczania własnych korzeni, poszukiwaniu sensu życia i walce z rodzinnym dziedzictwem. Ojciec — uosobienie ciemności i destrukcji, symbol chaosu i braku wartości oraz czterej synowie, którzy podejmują próbę przekroczenia tego, co najbardziej charakterystyczne dla „człowieka karamazowskiego” — okrutnego, namiętnego, drapieżnego…

Na scenie pojawią się: Hubert Jarczak, Przemysław Kozłowski, Marek Nędza, Radosław Osypiuk i Bronisław Wrocławski.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Anioły w Ameryce w Teatrze Studyjnym
Gala_Baletowa._Yuka_Ebihara_w_Don_Kichocie_Alexeia_Fadey
Wielka Gala Baletowa w Teatrze Muzycznym
2_proby_do_koncertu_fot._Anna_Korzon_13
70 lat Teatru Muzycznego w Łodzi

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*