kapitularzWielkimi krokami zbliża się wrzesień a wraz z nim, jak co roku, Łódzki Festiwal Fantastyki Kapitularz. Ta odbywająca się regularnie od 2012 roku impreza przyciąga do Łodzi fanów literatury, filmu gier i muzyki, jednym słowem – kultury.

Od popkultury aż do niszowych, niezależnych projektów młodych twórców, na Kapitularzu będzie można poznać i posmakować wszystkiego, co w fantastyce jest warte uwagi. To także okazja by poznać twórców polskiej sceny, pisarzy, autorów gier, ilustratorów, tłumaczy i wydawców. To przestrzeń targowa, na której można będzie zaopatrzyć się między innymi w książki, gry i stroje. Tegoroczna odsłona festiwalu, trwająca od 23 do 25 września, to 12 nitek programowych, każda składająca się z kilkunastu punktów, a wszystko to po raz pierwszy w nowym miejscu – na Wydziale Nauk Geograficznych Uniwersytetu Łódzkiego.

Kapitularz to impreza tworzona dla fanów i przez fanów, dlatego organizatorzy zapraszają osoby chętne do współtworzenia jej do rejestrowania się w znajdującej się na stronie festiwalu bazie twórców programu. Każdy, kto ma pomysł na prelekcję, konkurs, jest performerem albo kimś, kto potrafi zorganizować kreatywnie czas sobie i innym może zarejestrować się i dołożyć cegiełkę do jednego z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Mile widziani będą również wolontariusze, którzy pomogą w obsłudze gości i uczestników festiwalu, dla nich także przygotowany jest na stronie odpowiedni formularz.

Organizatorem Łódzkiego Festiwalu Fantastyki Kapitularz jest fundacja Fantastyczne Inicjatywy zaś Plaster Łódzki objął imprezę swoim patronatem medialnym. Więcej informacji znaleźć możecie tutaj.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Literatura – luty 2021
frolow
Bolszewicy i apostołowie – spotkanie z Sylwią Frołow
90083809
Witkowski w Małej Literackiej

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*