kapitalW czwartek, 19 listopada o godz. 20 w Fabryce Sztuki rozpocznie się koncert projektu Kapital. Jako support wystąpi laureat tegorocznej Łódzkiej Płyty Roku – K. Bilety kosztują 15 zł.

line-up
20:00 _ K. (support)
21:00 _ Kapital (Iwański / Ziołek)

KAPITAL (Rafał Iwański / Kuba Ziołek) – Kapital to spotkanie dwóch artystów na co dzień poruszających się w odmiennych stylistykach. Zderzenie dwóch muzycznych światów: psychoaktywnej elektroakustyki budowanej na brzmieniu instrumentów elektronicznych i dźwięków znalezionych oraz ekstremalnej psychodelii opartej na dźwiękach przetworzonej gitary. Ziołek i Iwański pierwszy raz ze sobą współpracowali w ramach bydgosko-toruńsko-poznańskiej grupy Innercity Ensemble, istniejącej od 2011 r. Kapital został powołany do życia wiosną 2013 r., w 2014 r. ukazał się ich debiutancki album „No New Age”, wydany przez Bocian Records. Album ten zebrał szereg bardzo dobrych recenzji. Duet dotychczas zagrał kilka tras koncertowych w Polsce i występował na festiwalach: LDZ Festival w Łodzi (2013), Green Zoo Festival w Krakowie (2013), Unsound Festival New York (2014), Ambient Festiwal w Gorlicach (2014), Insomnia Festival w Tromsø (2014), Unsound Festival w Krakowie (2014 – specjalny koncert z Richardem Pinhasem, legendą francuskiej muzyki elektronicznej i gitarowej). Marcowa trasa koncertowa duetu Kapital połączona jest z premierą ich drugiego albumu pt. „Chaos to Chaos”, wydanego nakładem krakowskiej oficyny Instant Classic.

Rafał Iwański – współzałożyciel i muzyk grupy HATI, łączącej eksploracje na polu muzyki rytualno-medytacyjnej i improwizowanej. Jest członkiem grup Voices of the Cosmos, Innercity Ensemble i Alameda 5\. Solowo występuje jako X-Navi:Et. W lutym 2015 nakładem wydawnictwa Instant Classic ukazała się płyta CD „Dead City Voice / Remix Project”, zawierająca remiksy utworów z płyty winylowej „Dead City Voice” z 2013 r. R. Iwański zagrał solo i z zespołami setki koncertów m.in. w Polsce, Niemczech, Belgii, Holandii, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Austrii, Szwajcarii, na Litwie, Węgrzech i w USA – także w kooperacji z innymi artystami, takimi jak m.in. Z’EV, PURE, Jeff Gburek, Rayomond Salvatore Harmon, PAS. Członek Polskiego Stowarzyszenia Muzyki Elektroakustycznej.

Kuba Ziołek – muzyk znany z takich grup jak Alameda 5, Hokei, T’ien Lai, Ed Wood, Innercity Ensemble. Występuje solo jako Stara Rzeka, wykorzystuje przetworzone dźwięki gitary elektrycznej w duchu muzyki noise, drone i psychodelicznej. Debiutancki album Starej Rzeki pt. „Cień chmury nad ukrytym polem” wydany wiosną 2013 r. w wersji kompaktowej (Instant Classic) i na kasecie (Few Quiet People), spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem ze strony słuchaczy i mediów. W 2013 roku Ziołek został nominowany do prestiżowej nagrody Paszporty Polityki, za swoją działalność na polu muzyki alternatywnej. Jako Stara Rzeka występował na festiwalach w Polsce, Anglii, Islandii, Turcji, USA, Szwecji i na Ukrainie. W 2014 r. ukazały się dwie płyty winylowe – EP-ka pt. „Stara Rzeka” wydana w niemieckiej wytwórni Infinite Greyscale oraz dwupłytowa reedycja albumu „Cień chmury nad ukrytym polem”.

K. – (drone/ambient) – Jednoosobowy projekt oscylujący między jednostajnymi dronami,samplowanymi pętlami i ambientowym tłem. Tworzy muzykę od 2007 roku, a jego drugi album, wydany w 2014 roku przez BDTA był nominowany do Łódzkiej Płyty Roku, gdzie zachwycał się nim m.in. Bartek Chaciński. Jako połowa noise’owego duetu JHS137.9 występował też na LDZ Music Festival obok RSS B0YS, Syny czy Gaap Kvlt. Podczas koncertu w Fabryce Sztuki zaprezentuje improwizacje oparte na materiale z najnowszego albumu „No longer trust these eyes of mine”, wydanego przez warszawski label Jasień.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
bartas
Bartas Szymoniak w Iron Horse
taake
TAAKE Klub Luka
Lady_Pank_internet_Lodz
Lady Pank w Wytwórni

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*