Kaniewski Design w Łodzi!

n498710565157_6870Już jutro (9 marca) światowej sławy designer, Janusz Kaniewski, pojawi się w Łodzi aby przeprowadzić wykład dla łódzkich studentów.

Człowiek, który nadał twarz Ferrari, Lanci i w jedną noc stworzył koncepcję butów narciarskich, w których Hermann Maier zdobył Puchar Świata, poprowadzi warsztaty dla młodych, zdolnych łodzian. Jeden z nich będzie miał szansę na staż w Kaniewski Haute Design.

W wykładzie będzie mógł uczestniczyć każdy, kto jest zainteresowany, lub w jakikolwiek sposób związany ze środowiskiem artystycznym.

Już od 14:30 w sali konferencyjnej Forum 76 Business Center, Kaniewski opowie łodzianom o swoich doświadczeniach, zaprezentuje najlepsze projekty i wprowadzi fascynatów designu w arkana tej niezwykłej dziedziny sztuki.

Wszyscy, młodzi, zdolni projektanci, stawiający pierwsze kroki w dziedzinie sztuki użytkowej, którzy do 3 marca przesłali swoje portfolio zawierające opis projektu oraz jego zdjęcia, beda mogli wziąć udział w konsultacjach, które artysta poprowadzi zaraz po wykładzie.

W trakcie trwania wykładu Kaniewski ogłosi konkurs na najlepszy projekt lampy. Ogłoszenie jego wyników nastąpi już podczas specjalnej konferencji prasowej zorganizowanej przez mecenasa konkursu.

Nagrodą dla zwycięzcy będzie staż w pracowni artysty, a dodatkowo,  w butiku designera zostanie wystawiony prototyp wybranego projektu. Dwie kolejne prace otrzymają wyróżnienia.

Serdecznie zapraszamy!

Więcej o wydarzeniu – event na Facebook’u!


Janusz Kaniewski studiował na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej, skąd przeniósł się do Włoch. Obecnie jest wykładowcą Royal College of Art w Londynie, turyńskiej ASP i Istituto Europeo di Design. Często podróżuje, dając gościnne wykłady na polskich uczelniach w Gdyni, Warszawie i we Wrocławiu.

2 komentarze do “Kaniewski Design w Łodzi!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *