kampdenny„DENY”, najnowszy utwór KAMP! to klasyczny „powrót do przyszłości”. Chęć nawiązania do popowych korzeni zespołu połączona z naturalną dla każdego twórcy potrzebą progresu. „DENY” to „piosenka” w jej najbardziej klasycznym wydaniu, z tradycyjna strukturą, zwrotkami i refrenami. „DENY” to także pierwszy utwór KAMP! powstały we współpracy z osobą spoza zespołu, producentem Bartoszem Dziedzicem (odpowiedzialnym min. za płytę Brodki „Granda” czy solowy debiut Artura Rojka), który przez kilka ostatnich miesięcy stał się niejako czwartym muzykiem KAMP!, radykalnie zmieniając podejście do procesu twórczego. To również utwór, który swoją wesołością może poprawić pogodę na dość smutnej i poważnej ostatnio, polskiej scenie muzycznej. Singiel pomimo swojej pogodności, zachował jednak tak charakterystyczną dla KAMP! nostalgię za wakacyjnym słoncem i zbyt krótkim latem. I wreszcie „DENY” to także pierwszy teledysk zapowiadający nową płytę zespołu, niezatytułowany jeszcze album, który ukaże się w ciągu kilku miesięcy. Reżyserem klipu do „DENY” jest Łukasz Zabłocki, który współpracował z muzykami już przy okazji poprzedniej płyty.

Brazylijskie studio Red Bulla w Sao Paulo, mieści się przy Praça da Bandeira, gigantycznym węźle komunikacyjnym złożonym z dworca autobusowego, kilku skrzyżowań, estakad, kilometrowych kładek dla pieszych oplatających całą konstrukcję, którą budowano wyłącznie z myślą o kierowcach. Chaos komunikacyjno-architektoniczny panując wokół Studia Red Bulla idealnie odzwierciedlał początek prac na naszymi nowymi utworami. W którym kierunku iść z nową muzyką, na czym budować szkice utworów, jak mieszać ze sobą skrajnie różne inspiracje muzyczne każdego z nas? Kluczem do rozwiązania tego muzycznego węzła okazało się zaangażowanie producenta. Pierwszy raz w dziewięcioletniej historii KAMP! do pracy nad nową muzyką zaprosiliśmy osobę z zewnątrz, która radykalnie zmieniła dotychczasowy styl pracy czy nawet sam proces myślenia o komponowaniu. Dzięki powolnemu budowaniu utworu od jednego małego fragmentu wybranego z wersji demo, przez rozbudowywanie i nagrywanie całej piosenki w studiu Red Bull w Sao Paulo do finalnych nagrań w Warszawie – udało się nam znaleźć odświeżającą formułę pracy nad muzyką, radość i niesamowitą chęć podzielenia się z fanami efektem finalnym.

Nie ma co ukrywać, że „DENY” jak i wszystkie planowane działania dotyczące trzeciej płyty, mają wykorzystać nasz zespół w charakterze, na jaki do tej pory nie byliśmy gotowi. Dlatego pierwszy raz widzicie nas w klipie jako głównych bohaterów i to to raczej mocno odkrytych. Bawimy się konwencją, formułą, wizerunkiem, nawiązujemy do lat 90-tych ale chyba najbardziej chcieliśmy klipu, który będzie rozśmieszał. Wierzymy, że klip w reżyserii Łukasza Zabłockiego spełnia te warunki, choć ostateczna opinia należy do Was!

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Koncert otwarcia Festiwalu Łódź Czterech Kultur (foto)
Forever Amy w Wytwórni (foto)
DSC_0158
Iwona Kmiecik VibroQuintet i Jazz Q w Wytwórni (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*