017kampW czwartek, 11 grudnia w Klubie Wytwórnia zorganizowano koncert grupy Kamp!. Po koncercie odbyło się afterparty z DJ-em.

Kamp! zadebiutowali w 2009 roku EP „Thales One”, pierwszą w Polsce odważna próbą konfrontacji z popularnymi w tamtym czasie dokonaniami gwiazd sceny electro. Kontynuacją wydawnictwa było nagranie „Breaking A Ghost’s Heart”, uznawane z kamień milowy polskiej elektroniki. Nieprzywiązujący się do gatunków muzycy Kamp! w 2010 wypuścili podwójny singel „Heats”/ „Distance of the Modern Hearts”, trochę przez przypadek stawiając się w roli „nadziei polskiej elektroniki”.

Pierwsze zagraniczne wydawnictwo Kamp! ukazało się w 2011 nakładem portugalskiego Discotexas. Premiera „Cairo” stała się dla Kamp! nowym otwarciem i pozwoliła eksplorować nowe kierunki, czego efektem była debiutancka płyta zatytułowana „Kamp!”, a wydana w ich własnym labelu Brennnessel. Dreampopowe kompozycje, funkcjonujące na albumie obok housowych produkcji, zapewniły Kamp! ponad 10 tys. sprzedanych egzemplarzy i stałą obecność w klubach i na festiwalach – od Szanghaju, przez Londyn, po Los Angeles.

Późnym latem ubiegłego roku, Kamp! zamknęli się w madryckim studio Red Bull, gdzie powstał zupełnie nowy materiał. Brudna, trochę anachroniczna i bardzo taneczna „Baltimore EP” została wydana w sierpniu nakładem Cascine Records, tworząc kolejny etap w historii polskiego tria.

/fot. Anita Andrzejczak

Zobacz także:

Kamp! i Rebeka w Wytwórni (foto)

MIXER Regionalny 2013 – dzień 1 (foto+wideo)

Kamp! w klubie Wytwórnia (foto)

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
PØLY w DOMu (foto)
strachy-25
Strachy na Lachy i The Cuts w Dekompresji (foto)
12_Kuka_Brothers-10
Yapa 2014 – dzień pierwszy (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*