Kamp_9Zdaje się, że minęły bezpowrotnie czasy, kiedy to na koncerty Kamp! przychodziła jedynie setka fanów. Co najmniej dziesięć razy tylu sympatyków zespołu zgromadziło się 8 marca w klubie Wytwórnia. Muzycy w rodzinne strony wrócili z tarczą, w ramach tournée promującego swój pierwszy, dumny longplay.

Długo wyczekiwany występ poprzedził swoją krótką obecnością na scenie zespół Fair Weather Friends z Czeladzi. Zaprezentowali nienachalną elektronikę, nasączoną wpływami gatunku z różnych okresów, a swoją EPkę Fly by wydali właśnie w wytwórni Brennnessel założonej przez gwiazdy wieczoru.

Kiedy po przerwie technicznej z egipskich ciemności wyłonili się muzycy z Kamp!, Tomek Szpaderski taktownie przeprosił za spóźnienie i skierował ciepłe słowa w kierunku damskiej części publiczności z okazji dnia kobiet. Po chwili wystartowali z Can’t you wait i sznurem nowych, delikatnych piosenek z ciepłego jeszcze debiutu. Odniosłam jednak wrażenie, że w wykonaniu na żywo nie wypadły aż tak intrygująco i energetycznie, jak zostały zapisane na albumie. Winę za to po części poniosło niestety słabe nagłośnienie, ale z drugiej strony nie da się ukryć, że panowie z Kamp! nie zdążyli, mimo kilku miesięcy koncertowania, „ograć” się jeszcze z nowym materiałem.

joomplu:49460

Jednak już od pierwszych tonów Distance of the modern hearts na dobre zagościły fenomenalne rytmy utworów o dłuższym stażu, które publikę wprowadziły w taneczny trans. Pozytywnie zaskoczyło mnie brzmienie Cairo, które na poprzednich koncertach przed wydaniem pierwszego krążka, nie brzmiało tak soczyście i drapieżnie jak wczoraj. Podczas bisowania zabrzmiały jeszcze stare, dobre Zen garden oraz przebojowe, przez wielu uwielbiane Breaking a ghost’s heart, co było doskonałą puentą wczorajszego wieczoru.

Mam nadzieję, że o łódzko-wrocławskim trio zrobi się wkrótce głośno także i poza granicami Polski. Panowie mają ku temu okazję w związku z wyjazdem do Stanów Zjednoczonych, gdzie zagrają  m.in. na prestiżowym festiwalu South by Southwest.

/fot. Łukasz Majkowski – http://majkowski-fotografia.blogspot.com 

Zobacz także:

Łódzka Płyta Roku 2012 (foto)

Kamp! i Sjón podczas Otwartej Wystawy (foto)

Kamp w Blu (foto+wideo)

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
24_piatek_final_ogolnopolski_Warszawa
Finał Emergenza Festival Polska 2015/2016
IMG_8226
Hans Zimmer w Atlas Arenie (foto)
Dancing_Colours
Debiutancki klip zespołu Kind Off

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*