Kamp26 maja na scenie usytuowanej na terenie ŁSSE, w pobliżu Hydroforni wystąpiły m.in. zespoły Sjón i Kamp!. Koncerty odbyły się w ramach Otwartej Wystawy.

Jedenasta edycja festiwalu Otwarta Wystawa wystartowała 25 maja. Założeniem imprezy jest prezentacja twórczości artystów (amatorów i profesjonalistów), którzy wyrazili chęć udziału w przedsięwzięciu. Projekt pokazuje  dokonania twórcze kilkudziesięciu artystów w zakresie plastyki, muzyki, filmu, tańca itd. Impreza potrwa do 1 czerwca.

W ostatnią sobotę w ramach festiwalu można było usłyszeć na żywo m.in. zespoły Sjón i Kamp!. Sjón to świeży, multigatunkowy projekt, który zadziwia bezlikiem dźwięków i przejmującym wokalem. Ta istniejąca od niespełna roku grupa z każdym kolejnym koncertem prezentuje coraz większą muzyczną dojrzałość. Podczas występu na Otwartej Wystawie chłopaki pokazali, że w doskonały sposób potrafią balansować między delikatnym brzmieniem inspirowanym islandzką sceną, a gitarową zadziornością rodem z Wysp Brytyjskich. Niestety przyszło im grać dla garstki osób, większość bowiem wolała delektować się smakiem chmielowego napoju pod ustawionymi kilkanaście metrów od sceny parasolami. Tym większy zaszczyt spotkał tych, którzy pod scenę dotarli, bo na własne oczy mogli być świadkami narodzin kolejnej tuzy łódzkiej alternatywnej sceny muzycznej.

Przy Hydroforni wystąpiło także łódzko-wrocławskie trio Kamp!. Choć jak na razie nie doczekali się debiutanckiej płyty, ich elektroniczno-gitarowe dźwięki zawsze na koncerty przyciągają tłumy. Łódzcy fani zdążyli mocno zatęsknić za występami Kamp!, (grupa grała ostatni raz w Łodzi ponad rok temu), toteż w sobotę zespół został przyjęty bardzo gorąco: były tańce pod sceną, gromkie brawa i piski uradowanych fanek. Zespół nie pozostawał dłużny, muzycy wysyłali słuchaczom niezliczone pokłady energii a na ich twarzach cały czas gościły promienne uśmiechy. Panowie z Kamp! już tradycyjnie pokazali, że są zespołem na światowym poziomie i udowodnili, że bez ogródek mogą o sobie mówić „We are the Kampions!”. Trzymamy więc kciuki, aby wreszcie udało się chłopakom wydać upragniony debiutancki krążek. Z pewnością będzie to pozycja, która wywoła niemałe poruszenie na polskiej (i nie tylko) scenie muzycznej.

Zobacz także:

Otwarta Wystawa 2012 – informacje, program

Otwarta Wystawa 2012 (foto)

W ogniu pytań: Kacper Kaczmarek (Sjón)

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
hunter_20121125_1837173343
Hunter w Dekompresji (foto)
_MG_8915
Piotr Rogucki w Wytwórni (foto)
DSCF1024
Worn akustycznie w Galicji (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*