Kx3W najbliższą niedzielę (23.10) łódzki zespół KamieńKamieńKamień zawalczy o wejście do finału muzycznego talent show Must be the music. Wspólne kibicowanie grupie odbędzie się w łódzkim pubie Rolling Stone, przy ul. Moniuszki 6.

Zespół KamieńKamieńKamień został założony w 2002 roku z inicjatywy łódzkiego kompozytora i gitarzysty Marcina Różyckiego oraz basisty Piotra Urbańczyka. Aktualny, stały skład ukształtował się jednak dopiero w 2005 roku. Po debiutanckim koncercie w towarzystwie nowych członków zespołu – młodego  wokalisty – żółtodzioba Jakuba Krupskiego-Marii, oraz znanego już w środowisku muzycznym perkusisty Krzysztofa Grabowskiego w jednym z najbardziej znanych klubów w Łodzi zespół okrzyknięty został „Nowym Zjawiskiem Kultowym” przez Macieja Kopackiego – łódzkiego producenta, prezesa Agencji Artystycznej „Stereo”.

Eklektyczna muzyka z pierwszej płyty zespołu to pokazane w krzywym zwierciadle miasto, z którego pochodzą wszyscy jego członkowie. Przekrój przez wirtuozerskie solówki gitarowe, „bujającą” sekcję rytmiczną, energiczny, szaleńczy wokal, Funk, Reggae, Blues, Soul, czy energetyczny Rock prezentowany przez KamieńKamieńKamień nie jest jedynie przekrojem przez gatunki muzyczne, ale przekrojem przez kultury, style i  klimaty snujące się ulicami Łodzi, przekrojem przez marzenia i nadzieje, ale przede wszystkim przez chęć życia każdego z mieszkańców tego dziwnego miasta. Dlatego właśnie fani przychodzący na koncerty zespołu to otwarci i ciekawi życia indywidualiści, którzy nie chcą być kojarzeni z jedną tylko kulturą.

/informacje o zespole: www.kamienkamienkamien.com

Zobacz także:

Kamień Kamień Kamień na Trawnikach Kultury (foto+wideo)

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
_MG_2533
593. Urodziny Łodzi – dzień 2 (foto)
016olowalicki
Olo Walicki w Łodzi Kaliskiej (foto)
SBB_20120330-6534mw
Poza Łodzią: SBB w Stodole (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*