625W dniach 28-29 maja odbędzie sie pierwsza edycja tego niezwykłego festiwalu, którego głównym celem jest pokazanie etiud i animacji młodych, zdolnych studentów z pasją realizujących się w wybranej dziedzinie twórczości.

Aby wydarzenie to nie było jedynie kolejnym festiwalem w kulturalnym kalendarzu naszego miasta, organizatorzy postanowili odwrócić role krytyków i twórców filmowych i pokazać owoce pracy studentów kierunków teoretycznofilmowych i artystycznych.

To własnie ich spojrzenie na świat, wypracowany na podstawie szerokiej wiedzy o filmie, warsztat stały się obiektem zainteresowania komisji selekcyjnej, która spośród dziesiatek prac, nadesłanych z całej Polski, wyłoniła 13 konkursowych etiud i 10 animacji.

Ilość zgłoszonych dzieł była zaskakująca, choć udowodniła iż teoretycy, ludzie, którzy zajmują się filmem od zupełnie innej strony niż jego twórcy, nie poprzestają na książkowej wiedzy, na zagadnieniach czysto merytorycznych, ale posiadają również wybitne zdolności techniczne i warsztatowe.

Na festiwalu pojawią sie prace studentów m.in. z Wrocławia, Gdańska, Warszawy i Krakowa, choć nie zabraknie oczywiście akcentów łódzkich, kontynuatorów znakomitej łódzkiej tradycji filmowej.

LOGO

W bogatym programie festiwalowym łodzianie odnajdą przede wszystkim projekcje konkursowe studenckich etiud i animacji, ale i wiele pokazów specjalnych takich jak „Brzdąc” Charliego Chaplina z muzycznym akompaniamentem w wykonaniu zespołu Linia Trzynasta, czy prezentacje twórczosci artystów związanych z łódzką wytwórnią SE-MA-FOR.

Szczególnym akcentem tegorocznej edycji festiwalu będą projekcje współczesnych wielkomiejskich symfonii i choć najbardziej znaczące filmy gatunku powstały na przełomie lat 20. i 30. XX wieku to podczas festiwalu zaprezentowana zostanie współczesna forma tego gatunku. Uczestnicy przeniosą się między innymi do Paryża, Łodzi, Tokyo, Nowego Jorku i Madrytu.

Podsumowaniem festiwalowych wydarzeń, jak również momentem kulminacyjnym, dla grona młodych twórców będzie ogłoszenie przez jury listy zwycięzców, a co za tym idzie wręczenie specjalnych nagród i statuetek, które z pewnoscią staną się ozdobą kolekcji przyszłych trofeów.

Tutaj znajdziesz pełen program Festiwalu KAMERA AKCJA!

 

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Polówka na dachu Piotrkowskiej 120 (foto)
020opla
Wielki Finał O!PLA 2015 (foto)
Łódzkie lalki animacyjne z szansą na „Europejskiego Oscara”

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*