KAMERA AKCJA już dziś w Kinie Cytryna!

625W dniach 28-29 maja odbędzie sie pierwsza edycja tego niezwykłego festiwalu, którego głównym celem jest pokazanie etiud i animacji młodych, zdolnych studentów z pasją realizujących się w wybranej dziedzinie twórczości.

Aby wydarzenie to nie było jedynie kolejnym festiwalem w kulturalnym kalendarzu naszego miasta, organizatorzy postanowili odwrócić role krytyków i twórców filmowych i pokazać owoce pracy studentów kierunków teoretycznofilmowych i artystycznych.

To własnie ich spojrzenie na świat, wypracowany na podstawie szerokiej wiedzy o filmie, warsztat stały się obiektem zainteresowania komisji selekcyjnej, która spośród dziesiatek prac, nadesłanych z całej Polski, wyłoniła 13 konkursowych etiud i 10 animacji.

Ilość zgłoszonych dzieł była zaskakująca, choć udowodniła iż teoretycy, ludzie, którzy zajmują się filmem od zupełnie innej strony niż jego twórcy, nie poprzestają na książkowej wiedzy, na zagadnieniach czysto merytorycznych, ale posiadają również wybitne zdolności techniczne i warsztatowe.

Na festiwalu pojawią sie prace studentów m.in. z Wrocławia, Gdańska, Warszawy i Krakowa, choć nie zabraknie oczywiście akcentów łódzkich, kontynuatorów znakomitej łódzkiej tradycji filmowej.

LOGO

W bogatym programie festiwalowym łodzianie odnajdą przede wszystkim projekcje konkursowe studenckich etiud i animacji, ale i wiele pokazów specjalnych takich jak „Brzdąc” Charliego Chaplina z muzycznym akompaniamentem w wykonaniu zespołu Linia Trzynasta, czy prezentacje twórczosci artystów związanych z łódzką wytwórnią SE-MA-FOR.

Szczególnym akcentem tegorocznej edycji festiwalu będą projekcje współczesnych wielkomiejskich symfonii i choć najbardziej znaczące filmy gatunku powstały na przełomie lat 20. i 30. XX wieku to podczas festiwalu zaprezentowana zostanie współczesna forma tego gatunku. Uczestnicy przeniosą się między innymi do Paryża, Łodzi, Tokyo, Nowego Jorku i Madrytu.

Podsumowaniem festiwalowych wydarzeń, jak również momentem kulminacyjnym, dla grona młodych twórców będzie ogłoszenie przez jury listy zwycięzców, a co za tym idzie wręczenie specjalnych nagród i statuetek, które z pewnoscią staną się ozdobą kolekcji przyszłych trofeów.

Tutaj znajdziesz pełen program Festiwalu KAMERA AKCJA!

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pomóż nam

Strefa filmu

Repertuar kin

Zobacz na co warto iść do kina. Więcej »

Premiery

Nie zapomnij o najciekawszych premierach filmów. Więcej »

Informator

ABC każdego miłośnika filmu. Adresy, ceny biletów, itp. Więcej »

Polecamy