Perfect-Sense-poster

Tegoroczna edycja Festiwalu Krytyków Sztuki Filmowej KAMERA AKCJA, to nie tylko bogata oferta paneli dyskusyjnych, spotkań i warsztatów. Festiwal to również znakomite filmy, a wśród nich pokazy przedpremierowe „Eleny” w reż. Andrieja Zwiagincewa i „Perfect Sense” („Ostatnia miłość na Ziemi”) w reż. Davida MacKenzie.

„Elena” to najnowszy film znanego rosyjskiego reżysera. Kiedy pielę­gniarka Elena poznaje majętnego Vladimira oboje są już ludźmi w po­deszłym wieku. Wiążą się ze sobą, choć pochodzą z różnych środowisk i wiele ich dzieli. Troskliwa Elena wspomaga bezrobotnego i nieudolnego życiowo syna i jego rodzinę. Natomiast zdystansowany uczuciowo Vladi­mir jest ojcem beztroskiej dwudziestolatki, z którą pozostaje w kiepskich stosunkach. Ich wzajemne relacje ulegają zmianie, gdy mężczyzna trafia do szpitala. Wtedy też postanawia przepisać cały majątek córce. Nie za­pomina o żonie, wyznaczając jej comiesięczną pensję, jednak kategorycz­nie odmawia finansowego wsparcia dla jej syna. Wówczas uległa dotąd Elena pokazuje nieznane, pełne determinacji oblicze.

„Perfect sense” (w polskich kinach pojawi się jako „Ostatnia miłość na Ziemi”) to oryginalne połączenie zmysłowego romansu i kina katastroficznego. W rolach głównych występują Ewan McGregor  i Eva Green – nieznajomi, którzy spotykają się przypadkowo i szaleńczo w sobie zakochują. Wkrótce świat stanie w obliczu tajemniczego zagrożenia, mogącego być końcem ludzkości

Zobacz także:

Kamera Akcja 2012 – porozmawiajmy o krytyce filmowej

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
opla
Wielki Finał O!PLA 2016
stoki
Nocne Kino w Parku Zaruskiego
CHINY_B1_plakat
Przegląd Filmów Chińskich

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*