Centrum_Festiwalowe_-_fot._Karolina_Olempska

Ruszył nabór do Konkursu Etiud i Animacji w ramach 4. Festiwalu Krytyków Sztuki Filmowej Kamera Akcja. Skierowany jest do uczniów, studentów i absolwentów kierunków teoretycznofilmowych. Termin przyjmowania zgłoszeń mija 16 marca 2013 roku.

W dniach 9-12 maja 2013 roku odbędzie się w Łodzi kolejna edycja Festiwalu Krytyków Sztuki Filmowej KAMERA AKCJA. Jest to inicjatywa, która koncentruje się na działalności tych, którzy odkrywają dla widzów świat kinematografii, opisując go, a także stwarzając sferę dialogu dla twórców filmowych i publiczności.

Festiwal Krytyków Sztuki Filmowej KAMERA AKCJA to jedyne wydarzenie w Polsce poświęcone działalności krytyków filmowych.

Jeśli zatem kino to twoja pasja i całymi dniami oglądasz filmy, doskonale poruszasz się wśród kontekstów i gatunków filmowych, na wyrywki rozpoznajesz cytaty filmowe, wiesz, czym jest perspektywa żabia, niski i wysoki klucz, znasz zarówno “Balet mechaniczny”, “Pancernika Potiomkina” jak i “Obywatela Kane’a”, potrafisz wymienić wszystkie rodzaje montażu to Konkurs Etiud i Animacji jest stworzony właśnie dla Ciebie.

Zaskocz organizatorów i wpraw ich w osłupienie. Inspiracje, tematyka, gatunek, technika – zupełnie dowolne. Ostateczny termin nadsyłania filmów upływa 16 marca 2013 roku.

Panel_Dyskusyjny_-_fot._Daniel_Rusin

(Fot. Daniel Rusin)

Wyniki pracy Komisji Selekcyjnej, a tym samym wyłonienie uczestników konkursu, których prace zostaną zaprezentowane Jurorom podczas Festiwalu zostaną ogłoszone 28 marca 2013 roku.

Zwycięzcy zostaną wyłonieni podczas 4. Festiwalu Krytyków Sztuki Filmowej Kamera Akcja w dniach 9-12 maja w Łodzi. Werdykt Jury, złożonego ze specjalistów z zakresu filmoznawstwa i animacji, zostanie przedstawiony podczas zakończenia Festiwalu 12 maja 2013 roku.

Każda osoba zakwalifikowana do Konkursu przez Komisję Selekcyjną otrzyma podwójny Karnet na cały 4.Festiwal Krytyków Sztuki Filmowej KAMERA AKCJA. Ponadto, na Zwycięzców Konkursu czekają atrakcyjne nagrody rzeczowe i finansowe.

Regulamin i Formularz zgłoszeniowy do pobrania na stronie Festiwalu www.kameraakcja.com.pl

(Tekst – mat. prasowe; Fot. – Daniel Rusin, Karolina Olempska)

                            Więcej o Festiwalu Kamera Akcja na Plastrze!

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
walkiwklatkach
Walki w Klatkach 6 w Riff Raffie
BANER2
O!PLA w Łodzi – 3 odsłona
24. Wiosna Filmów w Kinie Charlie

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*