kamerakacjaNimfomanka Larsa Von Triera w wersji reżyserskiej zostanie zaprezentowana podczas 5. Festiwalu Kamera Akcja.

„Kiedy do kin trafiła skrócona, ocenzurowana wersja „Nimfomanki”, Lars von Trier prowokacyjnie tłumaczył, że pracowała nad nią jego montażystka, a on sam nawet jej nie oglądał. Krytyka powszechnie uznała „Nimfomankę”, nawet w wersji niepełnej, za najważniejsze dokonanie w karierze twórcy „Przełamując fale”, „Melancholii” i „Antychrysta”. Lars von Trier, nieustająco prowokujący widzów, stworzył przenikliwe erotyczne arcydzieło – film, który podzielił widownię na entuzjastów i krytyków oburzonych tym, że przekroczone zostały granice tego, co wolno pokazywać na ekranie”. (materiały dystrybutora) Widzowie 5.FKA zobaczą erotyczne arcydzieło reżysera w pełnej, nieocenzurowanej, dłuższej o prawie dwie godziny wersji.


O czym naprawdę jest „Lśnienie”? Pokaz „Room 237” Rodneya Aschera

Opowieść o Holokauście, zagładzie Indian, próba zdemaskowania rządowej mistyfikacji jaką było lądowanie na księżycu. „Lśnienie” Stanleya Kubricka po przeszło 30 latach od premiery nadal elektryzuje jego entuzjastów. Wynikiem tej fascynacji jest film wyreżyserowany przez Rodneya Aschera. Twórcy „Room 237” zabierają nas do krętych korytarzy hotelu Overlook, aby prześledzić ukryte wskazówki interpretacyjne, które Stanley Kubrick miał umieścić w swoim dziele. „Room 237” to znakomity przykład tego, w jaki sposób na wielu poziomach można dokonywać interpretacji filmu, ale także w jaki sposób można uprawiać krytykę filmową w bardziej nowoczesnej formie, która sama w sobie staje się dziełem filmowym.

Film miał swoją premierę w Sundance, pokazywany był również w Cannes. Na całym świecie zrobił gigantyczną furorę wśród widzów. Nie znalazł się jednak w polskiej dystrybucji dlatego pokaz na 5.FKA będzie wyjątkową możliwością do zobaczenia go na dużym ekranie. Zapraszamy widzów 5.FKA na podróż przez labirynt znaczeń, spekulacji i domysłów, a także na pokaz specjalny kultowego filmu Stanleya Kubricka.


Dołącz do tegorocznego zespołu wolontariuszy Festiwalu Kamera Akcja!

Chcesz przekonać się czym żyje festiwal i jak się go tworzy? Poznać ludzi z pasją, mieć możliwość bezpośredniego kontaktu z gośćmi, połączyć pracę z doskonalą zabawą? Zostań wolontariuszem piątej edycji Festiwalu Krytyków Sztuki Filmowej KAMERA AKCJA! Pomóżcie nam przy mniejszych i większych zadaniach, stwórzcie razem z nami niepowtarzalny klimat tego wydarzenia, dajcie porwać się pasji, a gwarantujemy Wam, że nie zapomnicie tegorocznej KAMERY AKCJI jeszcze przez długie lata! Każdy wolontariusz ma zapewniony bezpłatny wstęp na wszystkie wydarzenia festiwalu i imprezy towarzyszące – w czasie wolnym od powierzonych obowiązków. Na zgłoszenia czekamy do 23 września 2014 r. Przesyłajcie je na adres: natalia@kameraakcja.com.pl W mailu wpiszcie: imię, nazwisko, datę urodzenia, numer telefonu i kilka słów o sobie. O terminie rozmów kwalifikacyjnych powiadomimy Was mailowo.


Karnety na 5.FKA nadal dostępne w sprzedaży! Od czwartku (24 lipca) można zamawiać karnety na 5.FKA. Ich koszt to: 10 zł  KARNETY BRANŻOWE ( dla studentów/absolwentów filmoznawstwa, kulturoznawstwa, szkół filmowych i artystycznych), 35 zł KARNET UCZESTNIKA (dla wszystkich pasjonatów kina).

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
hobbit_406
ENEMEF: Noc Hobbita
cinergia2014
Cinergia 2014 – informacje
2014-03_300_406
ENEMEF: miniMaraton 300

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*