glanyWczoraj zakończyła się pierwsza edycja Konkursu Polskiej Piosenki Filmowej „Kamer-Ton” w ramach Forum Kina Europejskiego „Cinergia”. Jury w składzie Sonia Bohosiewicz, Zbigniew Zamachowski (przewodniczący), Janusz Rudnicki i Jacek Bieleński za najlepszą piosenkę promującą film uznało „Układ zamknięty” Kazika i Kultu (słowa, wykonanie – Kazik Staszewski i „Kult”;  muzyka – Kazik Staszewski, „Kult”, Janusz Zdunek), do filmu „Układ zamknięty” w reżyserii Ryszarda Bugajskiego.

W imieniu artysty statuetkę kryształowego Kamer-Tonu odebrał Bartek Fukiet – przedstawiciel firmy Kino Świat, dystrybutora promowanego filmu. Na najlepszą piosenkę głosowali też internauci i festiwalowa publiczność. Najwięcej głosów i nagrodę publiczności otrzymała piosenka „Miasto  44”, promująca film Jana Komasy (słowa- Zofia Jaworowska, muzyka- Paweł Lucewicz). Nagrodę odebrały z rąk Soni Bohosiewicz odebrały Anna Iwanek i Pati Sokół. Nagrody wręczono 12 listopada w czasie wieczornej Muzycznej Gali w Kinie Polonia, której towarzyszyły również pokazy filmów „Polskie gówno” i „TOTART”.

Na wieczornej gali przyznano również prestiżowe nagrody Cinergii – Złote Glany. Oto laureaci:

Złote Glany – odsłona druga

Sonia Bohosiewicz

Za wyraziste kreacje, aktorską elastyczność i trudny do zaszufladkowania talent, a także pracowitość połączoną z rzadką umiejętnością godzenia kariery w mainstreamie z udziałem w kinie ambitnym i niszowym.

Zbigniew Zamachowski

Za wybitne role w niezwykle ważnych dla polskiego kina filmach na przestrzeni kilkudziesięciu lat oraz nieoceniony wkład w kanoniczną dla kina europejskiego trylogię – „Trzy Kolory” Kieślowskiego. Wreszcie za znakomite odnajdywanie się zarówno w repertuarze dramatycznym, jak i komediowym.

Tymon Tymański

Za bycie legendą, a jednocześnie wciąż aktywnym twórcą i animatorem na alternatywnej scenie polskiej muzyki. Za niezliczoną ilość projektów, z których każdy odznacza się odwagą i autorskim sznytem. Za wszechstronność umożliwiającą tworzenie w różnych mediach i formach działalności artystycznej z niesłabnącym powodzeniem. Przede wszystkim jednak za niebanalne poczucie humoru 😉

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
polowkaStaryRynek
„Powrót Wilczycy” na Starym Rynku
zdjecie_z_planu_Music_War_and_Love_ul._Roosvelta_Lodz_fo
Music, War and Love powstaje w Łodzi (foto)
Casting_do_filmu_dokumentalnego_w_CH-R_Sukcesja_2
Casting do filmu dokumentalnego w Sukcesji (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*