kalinaWe wtorek, 17 czerwca w Klubie Wytwórnia odbędzie się pokaz spektaklu Kalina z Katarzyną Figurą w roli tytułowej Kaliny Jędrusik. Mamy dla Was dwa podwójne zaproszenia na to wydarzenie.

Mamy dla Was dwa podwójne zaproszenia na to wydarzenie. Wystarczy, że wyślecie maila na adres konkurs@plasterlodzki.pl. W temacie maila wpiszecie „Kalina”, w komentarzu napiszecie dlaczego chcecie bilet. Konkurs zakończymy w niedzielę, 15 czerwca o godz.22. Bilety otrzyma najciekawszy mail.

Pamiętaj! Biorąc udział w konkursie znasz i akceptujesz jego regulamin.

konkurs zakończony, bilety otrzymały osoby, których maile rozpoczynają się od dorota.777.. i gosz…

Kalina Jędrusik miała wielki talent aktorski i charyzmatyczną osobowość. Mimo to – bardziej komentowano jej urodę, seksapil i życie prywatne niż wyraziste kreacje aktorskie. Emocjonowano się jej związkiem ze Stanisławem Dygatem, a w pamięci pozostał głównie jej aksamitny głos, talia osy, obfity biust i rozmarzony uśmiech Joanny z „Lekarstwa na miłość”. Uwielbiana i nienawidzona od samych początków kariery, na starość żyła w samotności, otoczona ciszą, swoimi najwierniejszymi przyjaciółmi – kotami,  które, ponieważ była astmatyczką, doprowadziły w końcu do jej przedwczesnej śmierci.

Reżyserka Małgorzata Głuchowska uznała, że jedyną osobą, która może się wcielić w postać Kaliny Jędrusik, jest równie kontrowersyjna ikona polskiego kina i teatru – Katarzyna Figura. – Jest między Kaliną Jędrusik i Katarzyną Figurą fascynujące podobieństwo – opowiada Głuchowska. – Patrzenie na te znakomite i wyraziste aktorki w głównej mierze przez pryzmat ciała i seksualności niesłusznie przyćmiewa ich dokonania zawodowe – wyjaśnia.

Katarzyna Figura: – Wszyscy wiedzą, że Jędrusik śpiewała w Kabarecie Starszych Panów „Bo we mnie jest seks” i to naznaczyło ją do końca kariery, a nie – tak jak sobie tego życzyła jako profesjonalistka i artystka – jej fascynujące i głębokie role.

Jaką cenę płaci kobieta za niekonwencjonalność, wyrazistą osobowość, bycie postacią publiczną, legendą już za życia? Gdzie przebiega cienka granica między tym, co prywatne, a tym, co staje się publiczne i oceniane? Na te i inne pytania odpowie spektakl, na który Wytwórnia zaprasza wraz z Teatrem Polonia. Na scenie przy Łąkowej 29 usłyszymy piosenki, z których słynęła Kalina i które do dziś wspominamy. Będzie to intymna opowieść o dojrzewaniu – artystki, kobiety, legendy.

KALINA

Autor: Małgorzata Głuchowska, Justyna Lipko-Konieczna
Reżyseria: Małgorzata Głuchowska
Scenariusz: Małgorzata Głuchowska, Justyna Lipko-Konieczna
Światło: Małgorzata Głuchowska, Ewa Machnio
Emisja głosu, przygotowanie wokalne: Agnieszka Borowiec
Projekcje: Marceli Gawryś
Producent wykonawczy i asystentka reżysera: Ewa Ratkowska
Występuje: Katarzyna Figura

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
zespol
Widzew Łódź – Górnik Zabrze (zakończony)
kortez
Kortez w Wytwórni (zakończony)
bandaz
Weekend w New Yorku (zakończony)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*