kalejdoskop_folkloruDo połowy lipca w każdą niedzielę w Parku Julianowskim im. Adama Mickiewicza o godz. 16 rozpoczynają się imprezy plenerowe dla całej rodziny.

8 lipca  Widzewski  Dom  Kultury  w  porozumieniu z  holenderskim chórem Impuls i Centrum Zajęć Pozaszkolnych  Nr 2 z Łodzi zorganizuje połączone występy. W parku zaprezentują się Zespół Pieśni i Tańca Anilana z Widzewskiego Domu  Kultury, holenderski  chór folklorystyczny Impuls oraz dziecięcy zespół tańca współczesnego  Azja Dance.

Zespół  Pieśni i Tańca  Anilana  to  tradycja od  1970 r przekazywana  młodzieży  w dzielnicowym Domu Kultury. Anilana  . Zespół  jest  członkiem  Międzynarodowej Rady  Stowarzyszeń  Folklorystycznych,  Festiwali  i   Sztuki  Ludowej. Aktualnie członkami grupy są  studenci   i  uczniowie łódzkich szkół średnich. W programie: folklor, tanie, śpiew, tradycja.

Azja –Dance to taniec współczesny wykonywany z pasją przez dzieci w wieku od 8 do 14 lat. Zespół może poszczycić się wieloma osiągnięciami na arenie krajowej w kategorii dziecięcej i młodzieżowej .

Chór folklorystyczny Impuls występuje od 35 lat. Prezentuje pieśni tradycyjne i patriotyczne, występuje w strojach regionalnych. Członkowie chóru to osoby starsze które wolny czas wykorzystują  na wspólny śpiew  i organizują pomoc charytatywną. To  mieszkańcy małej  miejscowości  Driel w pobliżu  Arnhem. W tym miejscu  we wrześniu 1944 r  lądowali  polscy spadochroniarze Pierwszej Samodzielnej Brygady  Spadochronowej  im. Generała Sosabowskiego. Uczestnicy  chóru  są  organizatorami  corocznych uroczystości  upamiętniających bezgraniczność  i poświęcenie  polskiego  żołnierza.       

15 lipca od 16 organizatorzy zapraszają na Niedzielę z folklorem – tańce i przyśpiewki z różnych regionów Polski. Wstęp na wszystkie  imprezy jest bezpłatny.

 

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
lodzkie-senioralia
Łódzkie Senioralia 2014 – informacje
komikssy
25. Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier w Łodzi
Stop-motion
Stop-Motion – projekt transmedialny

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*