szwalniaW środę, 20 maja o godz. 19 w Teatrze Szwalnia rozpocznie się spektakl grupy teatralnej Teraz, Wdech i Leć! – Kabul, Bagdad, Ar Raqquah, Maarran… Wstęp wynosi 10 zł.

Teatralna mozaika złożona ze szczątków życia tych, którzy musieli się wyprowadzić, których losy napisała wojna. Opowieści o tożsamości, nostalgii, determinacji i świadomości, że w każdym wypadku można iść do przodu. Poza granicami znajomego, zabezpieczonego i stałego świata, żyją tu setki tysięcy uchodźców – każdy z nich, to istota ludzka, pełna wspomnień, marzeń, opowieści i „opowieści w opowieściach” – o krewnych, przyjaciołach, „bezimiennych”, którzy pomogli im, skrzywdzili ich albo wykorzystali, gdy ich losy skrzyżowały się na ścieżce.

Dla każdego z nich, świat rozpoznawanych i znajomych struktur legł w gruzach, wszystko, co zbudowali czy stworzyli podczas całego życia – rozpadło się na kawałki. Pomimo wszystkiego, co przecierpieli, opowieści ich pełne są humoru, lekkości, determinacji i woli, by dalej żyć to życie – z którego niejednokroć przetrwali tylko oni sami. Tylko czasem w ich oku zalśni łza… ale tylko przez chwilę.

Pracę nad przedstawieniem zainicjowała wyprawa na turecko-syryjskie pogranicze i spotkania z tymi, których nie można już zastać w domu. Okazało się, że więcej mamy z nimi wspólnego niż się zdaje.

Czas trwania: około 60 minut
Występują: Karolina Placha, Radim Klasek, David Zelinka
Muzyka i pieśni: arabskie, kurdyjskie i inne
Reżyseria: David Zelinka

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
kabaretmp
Kabaret Młodych Panów w Lutni
Przebrzmienia. Spektakl site-specific w Wi-Mie
OFF Północna 2022 ogłasza program

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*